Otomobil severler Buluştu

Otomobil severler Buluştu
Fethiye’de bir araya gelen modifiye araç tutkunları, “Fethiye Otomobil Spor Kulübü Derneği’nin” düzenlediği etkinlikte bir araya geldi. Birbirinden farklı yaklaşık 350 otomobil buluşmada yerini aldı.
Modifiye araç tutkunları Çalış İkinci El Pazarı meydanında buluştu. Etkinliğe Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan ile Fethiye Jandarma Komutanı Mustafa Çiçek katıldı. Araçları inceleyip, bilgi alan Kaymakam Fırat, yangın döneminde gece gündüz destek veren gençlere teşekkür etti.
“Fethiye Otomobil Spor Kulübü Derneği” ve “Car Works Fethiye’nin” destek verdiği etkinliğe gelen modifiye tutkunları, kendi otomobillerini tanıtırken ilginç araçları da inceme fırsatı buldu. Organizasyonda “pejo motosikletler” ile airsüspansiyon sistemleriyle donatılmış araçlar büyük ilgi gördü. Müzik sistemleriyle donatılmış araçlardan çalan şarkılarla katılımcılar eğlenirken, yapılan çekiliş ile otomobil severlere çeşitli hediyeler dağıtıldı. Organizasyonu düzenleyen “Fethiye Otomobil Spor Kulübü Derneği” Başkanı Mesut Karabulut ve yönetim kurulu üyeleri etkinliğin asıl amacının önümüzdeki günlerde yapılması planlanan Otomobil organizasyonlarına Fethiye’nin ev sahipliği yapabilecek güce sahip olup olmadığını görmek olduğunu belirttiler. Otomobil severler için Fethiye’de bir toplanma alanı isteyen dernek üyeleri kimseyi rahatsız etmeden toplanarak eğlenmenin mümkün olduğunu kaydettiler.
Araçları inceledikten sonra konuşma yapan Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, “Türkiye’nin güneyinde yaşanan yangın felaketlerinde Fethiye’mizin bu kadar az zararla atlatmasının önemli etkenlerinden biride siz değerli kardeşlerimsiniz. Her fırsatta bize destek verdiniz, gönüllü olarak nöbet tuttunuz. Teşekkür ediyorum.” dedi.
Otomobil tutkunlarına uyarılarda bulunan Kaymakam Fırat, “Otomobil sporu tehlikeli bir spor… En azından bir kardeşiniz, abiniz olarak sizden istirhamım sporu spor gibi yapıp, dikkatli olalım. Bu etkinlikler hızdır, başka etkinliklerdir bunları trafiğe kapalı alanlarda yapalım. Böyle olacağını da ümit ediyoruz” diye konuştu.
Fethiye Otomobil Spor Kulübü Derneği Başkanı Mesut Karabulut, “Kaymakam beyimizden istediğimiz bizler için pist ve toplanma alanı oldu. Kaymakam Bey bu topluluğu gördükten sonra ciddi anlamda bize destek vereceğini söyledi. Dediğimiz gibi isteğimiz fuar alanı, pistimiz ve bunun yanında kafeterya. Otomobil severlere ait olan alanı oluşturmak için dernek başkanı ve yönetim kurulu olarak elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir