Başsavcı Bingül’den Başkan Soydemir’e Ziyaret

Başsavcı Bingül’den Başkan Soydemir’e Ziyaret

Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir’e ziyarette bulundu. Fethiye’deki esnafların genel sorunlarının ele alındığı ziyarette ahilik ilkeleri üzerinde de düşünceler paylaşıldı.

Geçtiğimiz aylarda Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanan Başsavcı Ünal Bingül iadei ziyaretlere başladı. Başsavcı Bingül, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir’i ziyaret etti. Soydemir, Başsavcı Ünal Bingül’ü  beraberinde başkan yardımcısı Veli Uysal ile birlikte karşıladı.

Samimi bir havada geçen ziyarette Fethiyedeki esnafların sorunları ve ahilik ilkeleri üzerinde duruldu.

Ziyarette gazetecilere değerlendirmede bulunan  Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül, “Güzel Fethiyemizin en köklü kurumlarından ve yüce Türk Milletimizin necip ve temel kurumlarından esnaflarımızı ziyaret etmekten dolayı büyük bir mutluluk duyuyorum. İadei ziyaret kapsamında Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığımızı ziyaret ettim. Biz milli ve yerli unsurlarımızdan ahiliklerimizi ve esnaflarımızı çok seviyoruz. Hepimiz ahilik geleneğinden gelmiş insanlarız. Allahım tüm esnaf kardeşlerimize hayırlı işler, bol müşteri ve kazançlar nasip eylesin” dedi.

Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül’ün ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir de, “Fethiyemiz Ünal Bingül gibi bir başsavcı ile buluştuğu için çok şanslı. Ben oda başkanı olarak tüm esnaflarımız adına ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir