Fethiye Şehitlerini Unutmadı

Fethiye Şehitlerini Unutmadı

2015 yılında Diyarbakır’ın Ergani İlçesinde Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği Lojmanları önünde zırhlı araçla koruma görevini ifa ederken şehit düşen polis memuru Özgür Gümüş ile Fethiye’deki diğer şehitlerimiz  Adnan Ergen, Özgür Özekin, Süleyman Yasin Ağır, Ferhamil Ferhat Kaya, Orçun Münyas ve Burak Cantürk için Karaçulha 15 Temmuz Şehitlikleri Kur’an Kursu’nda Mevlid-i Şerif Programı düzenlendi. Programda konuşan Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, “Bu memleket özel ve güzel insanlar şehitlerimiz sayesinde ayakta” dedi.

Fethiye Kaymakamlığı ve Fethiye Müftülüğü iş birliği ile Karaçulha 15 Temmuz Şehitlikleri Kur’an Kursu’nda Diyarbakır’ın Ergani İlçesinde Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği Lojmanları önünde zırhlı araçla koruma görevini ifa ederken şehit düşen polis memuru Özgür Gümüş ile Fethiye’deki diğer şehitlerimiz  Adnan Ergen, Özgür Özekin, Süleyman Yasin Ağır, Ferhamil Ferhat Kaya, Orçun Münyas ve Burak Cantürk için Mevlid-i Şerif Programı düzenlendi.

Etkinliğe  Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Çiçek, Fethiye Emniyet Müdür Yardımcısı Serpil Çalışkan, Fethiye Müftüsü Kamil Oktay, Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Namık Ünal, AK Parti Fethiye İlçe Başkan Yardımcısı Murat Koyuncu ve yönetim kurulu üyeleri, kurum amirleri ve görevlilerinin yanı sıra şehit aileleri ve yakınları katıldı. Mevlid programında şehitlerimiz için  Kur’an’ı Kerim tilavetinde bulunulup, dualar edildi.

“Mevlid-i Şerif’in ardından davetlilere seslenen Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat şehitlik ve gazilik mertebesinin önemini anlattı.

Fırat, “Şehitlerimize bir kez daha hep beraber Allah rahmet eylesin dedik. Hep birlikte bir araya geldik. Şehitlerimizin ailesi, seven arkadaşları ve dostları hep burada… Allah mekânlarını cennet eylesin. Allah tüm şehitlerimizin şefaatini bizlerden eksik etmesin. Mikrofon her elime verildiğin de mutlaka bu vatan için şehit olmuş, bu vatan için gazi olmuş, bu vatan için mücadele eden tüm güvenlik güçlerimize mutlaka anıyorum. Bu memleket özel ve güzel insanlar sayesinde hala ayakta. 16 yıllık kaymakamlığım boyunca birçok şehit ailesini tanıdım ve şunu içtenlikle söylerim ki Allah herkese böyle bir mertebe nasip etmiyor. Gerçekten seçilmiş insanlar, şehitlerin seçilmiş olduğunu ailelerinden anlıyoruz. Belki bugüne kadar 100’ün üzerinde şehit ailesi ile hukukumuz oldu. Hepsi sanki Allah’ın özel seçtiği kulları… Bu vesileyle tüm şehit yakınlarımıza saygılarımı sunuyorum ve ellerinden öpüyorum. Her zaman bu ilçenin kaymakamı olarak şunu söylüyorum biz sizler için varız, kaymakamlığımız da devletin bütün resmi kurumaları da her daim sizlerin emrinde. Devlet her daim yanınızda ama buraların sizin olduğunu bilin ve öyle gelin diyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir