CHP’li Demir:Fethiye’de  Harabe Cami Kalmayacak

CHP’li Demir:Fethiye’de  Harabe Cami Kalmayacak

CHP Fethiye ilçe yönetimi, gençlik kolları ve partililerle birlikte köy camileri için seferberlik başlattı.

Gençlik kolları ve partililerle birlikte köylerde camilerin inşaatları ve eksiklikleri için kolları sıvayan CHP Fethiye ilçe yönetimi, imamlar ve cemaat ile de bir araya geldi. Köy cemaatinin isteklerini dinleyen CHP’liler, tüm isteklerini yerine getireceklerini ifade ettiler.

Atıl durumdaki köy camilerinin Diyanet tarafından kaderine terk edildiğini öne süren CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, “Sefil halde bir tane cami olmayacak. Köylerde onlarca cami var ancak avlularında oturma bankları bile yok. Böyle cami mi olur. Her şeye para bulan, milyarlık araçlarla israfın kralını yapan Diyanet utansın. Böyle rezillik olmaz. Görmezden gelemezdik. Söğütlü köyü camisinin oturma bankları ve tadilat işleri tamamladık. Cemaat ve imam mutlu” diye konuştu.

öğütlü köyü camiinin yanı sıra tarihi İncirköy ve Üzümlüdeki camilerinde gençlik kolları tarafından tadilat ve onarıma ile ayağa kaldırıldığını ayrıca birçok köy camisinin boya bakım, tadilat işleri içinde hareket geçtiklerini ifade eden CHP’li Başkan Mehmet Demir, “Fethiye genelinde 30’un üzerine caminin inşaat ve boyama çalışmalarını gerçekleştirdik. Köylerden aşırı talep var. Köylerde bir tane harabe cami, boynu bükük cemaat kalmayacak” şeklinde konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir