Seydikemer’e Yapılacak Yatırımlar Konuşuldu

Seydikemer’e Yapılacak Yatırımlar Konuşuldu

AK Parti Seydikemer İlçe Danışma Kurulu toplantısında konuşan Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, “Seydikemer’de 7 buçuk yılı beraber aşındırdık. Ama şöyle baktığımız zaman diğer ilçelere oranla çok az eksiğimiz kaldı. İnşallah onları da getirirsek, bir ilçede tamamen olması gereken kurumlar Seydikemer’de olacak” ifadelerini kullandı.

AK Parti Seydikemer İlçe Danışma Kurulu toplantısı Seydikemer Belediyesi meclis salonunda gerçekleşti. Toplantıya AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Belediye Meclis üyeleri, AK Parti Muğla İl Siyasi Hukuk İşleri Başkanı Gültekin Akça, AK Parti Seydikemer İlçe Başkanı Salih Gümüş ve ilçe yönetimi, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Zeynep Yalçınsoy ve ilçe yönetimi, AK Parti Seydikemer İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ramazan Sıtkı Ülker ve ilçe yönetimi katıldı.Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan toplantıda Seydikemer’e yapılan ve yapılacak olan yatırımlar konuşuldu.

Toplantıda konuşan AK Parti Seydikemer İlçe Başkanı Salih Gümüş; “2014 yılına geriye döndüğümde belediyemizin 7 buçuk 8 sene süre zarfında çok iyi çalıştığını ve mahallelerimizin, vatandaşlarımızın sorunlarını çözdüğünü bizzat gördüm” dedi.

Başkan Otgöz; “Bir İlçede Tamamen Olması Gereken Kurumlar Seydikemer’de Olacak”

Seydikemer Belediye Başkanlığı görevine başladığı günden bugüne kadar geçen sürede Seydikemer’in hızla geliştiğini kaydeden Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, “Seydikemer’de 7 buçuk yılı beraber aşındırdık. Ama şöyle baktığımız zaman diğer ilçelere oranla çok az eksiğimiz kaldı. İnşallah onları da getirirsek, bir ilçede tamamen olması gereken kurumlar Seydikemer’de olacak. Tabi ki bu zamana gelmemizde bizim en büyük pay, ilçe başkanım, il başkanım, milletvekillerim, Cumhurbaşkanım, bakanlarımındır. Emekleri çok fazladır. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Yeni ilçe kurulduktan sonra Seydikemer hızla gelişmeye başladı. 65 mahallemiz hizmete açtı. Biz mahallelerimizi gezdik. Şöyle geriye baktığımız zaman baya bir mesafe kat etmişiz. Çok büyük bir sorun da kalmamış. Ama ben sorun olarak imar planını görüyorum. Merkezdeki imar planımız inşallah önümüzdeki hafta büyükşehir belediyesine teslim edeceğiz. Seki Bölgesinde imar planı çalışmalarımız için 6-7 yıldır uğraşıyoruz. Biz bütün kurumların görüşlerini aldık” diye konuştu.

Milletvekili Demir; “Seydikemer Binasını Gururla Paylaşıyoruz”

Türkiye’nin 2023 hedeflerine doğru emin adımlarla gittiğini belirten AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, konuşmasında Seydikemer’e yapılan yatırımlardan bahsetti. Başkan Otgöz’den de bilgi alan AK Parti Milletvekili Demir, Seydikemer’e yapılan Hükümet Konağı ve Seydikemer Belediye Binasının Türkiye’ye örnek olduğuna dikkat çekti. Seydikemer’e yapılması planlanan yatırımlar için Ankara’da çalıştıklarını dile getiren Vekil Demir şunları söyledi; “Hayvancılık Organize Sanayi bölgesi her yerde konuşuluyor. Seydikemer meclisinde konuşuluyor. Bu çok önemli. Takıldığınız yerde biz elimizden geldiği kadar Ankara bağlamında devreye giriyoruz. Elimizden geldiği kadar çaba sarf ediyoruz. Hükümet Konağı açıldı, örnek olacak. Türkiye’de böyle bir kompleks her ilçeye nasip olmaz. Seydikemer Binasını gururla paylaşıyoruz. Eşen Çayı üzerindeki köprü hizmete girdi. Uzun süredir beklenen bir hizmetti. Meslek Yüksekokulu kısa zamanda hayata geçecek. Konut ihtiyacı olan vatandaşlarımız için TOKİ projesi yakın zamanda başlayacak.”

Konuşmaların ardından İlçe Danışma Kurulu Toplantısına katılan partililere söz verilerek sorular cevaplandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir