Fethiye’de Kasım Ayında Deniz Keyfi

Fethiye’de Kasım Ayında Deniz Keyfi

Türkiye’nin birçok bölgesinde soğuk hava etkili olurken, Fethiye’de  ise yazdan kalma günler yaşanıyor. Pastırma sıcaklarıyla beraber gelen sarı yaz nedeniyle ilçede bulunan yerli, yabancı turistler ve Fethiyeliler Kasım ayında denizin keyfini doyasıya çıkardı.

Sıcak havayı fırsat bilen az sayıda turist, kasım ayına rağmen güneşli havanın tadını denize girerek çıkardı. Güneşli havanın etkisini arttırmasıyla sıcak kumlara, şezlonglara uzanan tatilciler, kitap okuyup, uzun süre güneşlendi. Bazı turistler ve vatandaşlar ise Dünyaca ünlü Ölüdeniz’inKumburnu ve Belceğiz Plajı ve Çalış Plajında  sahillerinde bulunan restoran ve kafeleri doldurdu.

Hava sıcaklığının 30, deniz suyu sıcaklığının ise 28 derece ölçüldüğü Fethiye’de  denize giren vatandaşlarla doldu. Havanın güzelliği karşısında etkilenen paraşütçüler Babadağ’dan atlayış yapıp Belcekız plajına iniş yaptı.

Pastırma sıcaklarının etkisinin sürdüğü ilçede sarı yaz yaşanmaya devam ediyor. Rusya’dan Fethiye’ye tatile gelen Lebedev  ailesi, Kasım ayında denize girmenin tadını çıkarırken, geldikleri ülkede havaların çok soğuk olduğunu, Türkiye’yi ve Fethiye’yi çok sevdiklerini ifade ettiler.

Yurdun birçok bölgesinde soğuk hava ve yağmur etkili olurken, Fethiye’de  ise yazdan kalma günlerin yaşanması, Türkiye’de 4 mevsim yaşandığını gözler önüne serdi. Meteoroloji yetkililerinden edinilen bilgiye göre ise hava sıcaklıklarının hafta içinde mevsim normallerinin üzerinde olacağı öğrenildi.Haber-Hakan AYKIRI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir