Hafta Sonu EnduroRüzgarı Esecek

Hafta Sonu EnduroRüzgarı Esecek

Motosiklette, Türkiye Enduro Şampiyonası’nın 4. ayak yarışı hafta sonu Fethiye’de gerçekleştirilecek. Motosiklet Federasyonu tarafından organize edilen şampiyona, Fethiye Orman Spor Kulübü’nün ev sahipliğinde yapılacak. Esenköy bölgesindeki Akdeniz Off-Road Park’ta düzenlenecek yarışmada enduro ve ATV  kategorilerinde 150 sporcu mücadele edecek.

Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonaları’nın 3. ayağı, 6-7 Kasım tarihlerinde  Fethiye’de gerçekleştirilecek.Fethiye Belediyesi’nin katkılarıyla Fethiye Orman Spor Kulübü tarafından organize edilecek yarışlar, Esenköy Mahallesi’ndeki Akdeniz Off-Road Park’ta yapılacak.

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Yönetim Kurulu Üyesi Sadık Özdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, Fethiye yarışının Türkiye şampiyonlarının belirlenmesinde önemli bir rol oynayacağını söyledi.Hem motosiklet hem de ATV sınıflarında mücadele edecek sporcuları zorlu bir parkurun beklediğini ifade eden Özdemir, “Ülkemizin hemen hemen her bölgesinden ciddi bir katılım olacak. Şampiyonada seyirci etabından sonra insan-doğa mücadelesinin en görkemli örneklerinin sergileneceği zorlu bir parkurda hem motosiklet hem de ATV yarışları kıyasıya devam edecek. Ekstrem etabı, motosiklet severlere unutulmaz anlar yaşatacak. Endurocular üstün performanslarıyla Fethiye yarışına renk katacak” diye konuştu.

Özdemir, tüm yarış severleri şampiyonayı izlemeye davet ederken, şampiyonada sporcular, 6 Kasım  Cumartesi günü sıralama, 7 Kasım  Pazar günü ise podyum için mücadele verecek.Haber-Hakan AYKIRI

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir