30 Bin Depremzede Muğla da misafir ediliyor

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Muğla merkez ve Köyceğiz’in ardından Fethiye’de depremzedelere yönelik çalışmaları yerinde takip etti. AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan Fethiye’de yaptığı açıklamada; “Muğla ilimizde 30 bine yakın depremzede kardeşimizi misafir ediyoruz. Ayrıca depremzedeleri ziyaret edip, taleplerini dinliyoruz. Tüm Muğla’dan temizlikten temel gıdaya giyimden sebze ve meyveye kadar bine yakın tır deprem bölgesine ihtiyaç maddesi götürdü. Devletimiz çok büyük milletimizle birlikte depremin yaralarını sarmaya devam ediyor. “dedi.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan Fethiye’de kaymakamlık yardım toplama merkezini ziyaret edip, buradaki depremzedelerin talep ve dileklerini de dinledi. Beraberinde Kaymakam Yusuf İzzet Karaman,  AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gülhanım Boz, İlçe Gençlik Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit, AK Parti İlçe yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Fethiye İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü Spor Salonu’ndaki Kaymakamlık Yardım toplama Merkezi’ndeki çalışmaları yerinde gördü. Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan’a çalışmalar hakkında bilgi verdi. Burada ihtiyaçlarını temin etmekte olan depremzedelerle de görüşüp taleplerini dinleyen AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, yardım toplama merkezindeki market ve giyim bölümünü de gezip,  Fethiye’nin son derece güzel bir sistem oluşturduğunu kaydedip, Kaymakam Yusuf İzzet Karaman ve diğer yetkilileri tebrik etti.

“FETHİYE ELBİRLİĞİ İLE SEFERBER OLDU”

Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman Fethiye’nin ilk günden bu yana elbirliği ile seferber olduğunu kaydedip, “Vatandaşlarımıza özellikle bölgeden gelen depremzedelerimize tüm Fethiye el birliğiyle, evini açtı. Tüm imkanlarını seferber etti. Yaklaşık biz ilçemizden 50 tır malzeme zaten göndermiştik. Dördüncü günden itibaren de gelen vatandaşlarımıza burada hem Orman İşletme Müdürlüğü bünyesinden kayıtlarını almak suretiyle sonrasında da kapalı spor salonumuzu oluşturduğumuz ekiple tamamen gönüllülük esasına dayalı ayni yardımları tüm vatandaşlarımıza ulaştırmaya çalışıyoruz. İnşallah bu acılarımız birlikte paylaşarak geçecek. Yaralarımız sarılacak. Memleketimiz inşallah kısa zamanda bu acıların da üstesinden gelecektir. “dedi.

“30 BİNE YAKIN DEPREMZEDE MİSAFİR EDİYORUZ”

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan da, “Tüm ülkemize geçmiş olsun. Milletimizin başı sağ olsun. Deprem felaketinin ardından bölgedeydik. Özellikle Islahiye, Nurdağı ve Hatay’daydık. Yerinde depremzede kardeşlerimizin yaralarını sarmak için çaba gösterdik. Devletimizin tüm imkânları orada. Bakanlarımız orada. Geldikten sonra Muğla’daki depremzedelerin misafir edildiği kurumları ziyaret ettik. Hastanelerdeki kardeşlerimizi ziyaret ettik. Muğla ilinde 30 bine yakın depremzede kardeşimizi misafir ediyoruz. Bugün de Fethiye’de kaymakamımızla birlikte yardım toplama merkezinde sosyal marketteki çalışmaları yerinde gözlemledik. Temizlikten temel gıdaya yaş sebze meyveye kadar her şey düzenli olarak tasnif edilip, ihtiyaç sahiplerine sunuluyor. Bugüne kadar tüm Muğla’da 1000’e yakın tır ihtiyaç malzemesi deprem bölgesine gitti. Kaymakamlarımıza, Belediye başkanlarımıza, STK başkanlarına, gönüllülere çok teşekkür ediyorum. Gün birlik beraberlik günü. Muğla misafirperver bir il. Devletimiz çok büyük bir devlet. Bu depremin yaralarını devletimiz ve milletimiz birlikte saracaktır.” diye konuştu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir