AK Partili Öztürk Öğretmenlerin Gününü Kutladı

AK Partili Öztürk Öğretmenlerin Gününü Kutladı

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolasıyla yazılı bir basın açıklaması yayımlayarak tüm öğretmelerin gününü kutladı.

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yazılı basın açıklaması yaptı. Başkan Öztürk açıklamasına hayatını kaybeden ve şehit olan öğretmenlere rahmet dileyerek başlarken mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Bugün tüm öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık, saygı ve sevgi ile anıldığı, öğretmen ve öğretmenlik mesleği ile ilgili farkındalığın oluştuğu güzel bir gündür.

Millet Mektepleri’nin açılışı ve Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Öğretmenlik, insanlık tarihinin maneviyatı en güçlü mesleklerindendir. Öğretmen, insanların kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlayan, yaşamları boyunca kendilerine gerekebilecek bilgileri kazanmalarına yardımcı olan ve topluma arkasını dönmeden toplumun sürekli önünden giden bir gönül eridir.

Öğretmenler gününde, öğretmenlerimizin değerini, sorunlarını ve hizmetlerini hatırlar, onların emeklerini boşa çıkarmamak için gayrete geliriz. Biliriz ki, çalışkan, dürüst ve insani değerlere sahip insanlar olmamız, öğretmenlerimize verebileceğimiz en güzel armağandır.

Gelişen teknolojiye ayak uyduran durağanlıktan çıkmış bir eğitim sistemine girmiş bulunmaktayız. Hükümetimizin de desteğiyle Fiziki şartlarımız çok iyi durumlara gelmiş ve ilerlemeye devam etmektedir. Başta ebediyete göç etmiş Baş Öğretmen Atatürk olmak üzere Aziz öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anarken, emekli olan, mesleğe yeni atanan genç arkadaşlarıma ve tüm eğitim camiasına sonsuz başarı ve mutluluklar diliyorum Tüm öğretmenlerimizin  24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.‘’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir