Seydikemer Belediyesi Yeni Aracıyla Tasarruf Sağlayacak

Seydikemer Belediyesi Yeni Aracıyla Tasarruf Sağlayacak

Seydikemer Belediyesi araç filosunu genişletme çalışmaları kapsamında Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde kullanılmak üzere Çöp semi treyler tipi (Cyme treyler)  1 yeni çöp kamyonunu araç filosuna kazandırdı. Böylece uzak mahallelerden toplanan evsel atıklar tek seferde çöp döküm alanına ulaştırılarak hem yakıttan hem de zamandan tasarruf sağlanacak.

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, hizmet odaklı yatırım anlayışı ile yatırımlara devam ediyor. Daha temiz ve yaşanabilir bir ilçe yaratma çalışmalarını aralıksız sürdüren Seydikemer Belediyesi, bir yandan da tasarruf tedbirleri kapsamında çalışmalara imza atıyor.

Zamandan Ve Yakıttan Tasarruf Sağlanacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ün talebi ve girişimleri sonucunda Seydikemer Belediyesi’ne çöp toplama aracı hibe edildi. 55 metreküp çöp alma kapasitesine sahip, çöp sıkıştırma, taşıma, yarı römorklu Çöp Semi Treyler tipi araç Seydikemer’in Yayla ve Uzak Mahallelerine hizmet verecek. Yayla bölgesi  ve uzak olan mahallelerinden sürekli çöp toplayıp Fethiye Katı Atık Düzenli Depolama Tesisine inip çıkmak zorunda kalan araçlar yerine Çöp semi treyler tipi araçla temizlik hizmeti verilecek. Yaklaşık 3 günde 1000 kilometre yol alan yeni araç, en az 3 çöp kamyonunun yaptığı görevi yaparak yakıt tasarrufu sağlayacak.Çöp semi treyleri, çöp kamyonlarıyla toplanan çöpün bir istasyon vasıtasıyla çöp semi treylerine yüklenerek daha ekonomik olarak çöp dökme sahasına ulaştırılması için kullanılacak.

Daha temiz ve daha güzel bir Seydikemer için çalışmalara devam ettiklerini belirten Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz; “Belediyemiz bünyesine bulunan araç filosuna bir yenisini daha ekledik. Uzak Mahallelerimizde hizmet verecek yeni aracımız belediyemiz bünyesinde hizmet vermeye başladı. Çöp semi treyleri tipi araçla hem yakıttan hem de zamandan tasarruf sağlanacak. Seydikemer’e hayırlı olsun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir