Seydikemer Belediyesi Özel Öğrencileri Unutmadı!

Seydikemer Belediyesi Özel Öğrencileri Unutmadı!

Seydikemer Kaymakamı Yıldız Büyüker, Seydikemer Belediye Başkan Vekili Zeynep Yalçınsoy ve Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Karakuş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla, Şehit Gürcan Akan İlkokulu’nda özel eğitim alan öğrencileri unutmadı. Öğrencilere hediyeler veren Büyüker , Yalçınsoy ve Karakuş, özel çocuklarla yakından ilgilenip sohbet etti.

Seydikemer Kaymakamı Yıldız Büyüker, Seydikemer Belediye Başkan Vekili Zeynep Yalçınsoy, Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Karakuş beraberinde Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferah San ile 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Seydikemer Şehit Gürcan İlkokulu özel eğitim sınıflarında eğitim alan 12 öğrenciyi ziyaret etti.

Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği Kaymakam Büyüker, Belediye Başkan Vekili Yalçınsoy ve Belediye Başkan Yardımcısı Karakuş, hazırlanan hediye paketlerini öğrencilere teslim etti. Kaymakam Büyüker, Belediye Başkan Vekili Yalçınsoy ve Belediye Başkan Yardımcısı Karakuş, daha sonra Şehit Gürcan Akan İlkokulu Müdürü Ali Kocagöz ve özel eğitim öğretmenleri eşliğinde sınıfları gezerek bilgi aldılar. Okul Müdürü Ali Kocagöz, özel eğitimli öğrencilerin Otizm Sınıfı, Orta Ağır Zihinsel Özel Eğitim Sınıfı ve Hafif Düzey Zihinsel Özel Eğitim Sınıfı olarak eğitim aldıklarını belirti.Kaymakam Büyüker, Belediye Başkan Vekili Yalçınsoy ve Belediye Başkan Yardımcısı Karakuş, ziyaret kapsamında her bir öğrenciyle tek tek ilgilendi.

Kaymakam Büyüker; “Devletimiz her Zaman Engelli Vatandaşlarımızın yanında’’

Engelli vatandaşların ve ailelerin günlerini kutlayan Kaymakam Büyüker; “Devletimiz her zaman engelli vatandaşlarımızın yanındadır. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir araya geldiğimiz özel eğitimli çocuklar ve onların fedakâr aileleri en güzel hediyeleri hak ediyor. Bu düşüncelerle bütün engelli vatandaşlarımıza ve onların fedakâr ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Yalçınsoy: “Onlar Bize Allah’ın Emaneti”

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla tüm engelli vatandaşların ve fedakar ailelerin günlerini kutlayan Yalçınsoy; “Seydikemer Belediyesi olarak engelli bireylerimizin yanındayız. Onlar bize Allah’ın emaneti. Her alanda onlara engel değil destek olmalıyız” dedi.

Karakuş: “Tebessümleri Yeter!”

Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Karakuş; “3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle engelli öğrencileri sevindirmek ve her zaman yanlarında olduklarımızı hissettirmek amacıyla bugün Şehit Gürcan Akan İlkokulu’ndaki özel eğitim alan öğrencileri ziyaret ettik. Buradaki eğitimle özel öğrencilerin hayatlarında nasıl farklar yaratıldığını görüyoruz. Öğrencilerimizin yüzlerindeki tebessüm bizim işimizi daha bir şevkle yapmamızı sağlıyor. Bu vesile ile 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir