Seydikemer Belediyesi’nden Engelli Vatandaşa Tekerlekli Sandalye Sürprizi

Seydikemer Belediyesi’nden Engelli Vatandaşa Tekerlekli Sandalye Sürprizi

Seydikemer’de yaşayan ve geçirdiği rahatsızlık sonucu yürüme becerisini kaybeden İsa Sarı, ihtiyacı olduğu tekerlekli sandalyeye Seydikemer Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü sayesinde kavuştu. En büyük dileğinin tekrar camiye gidip ibadet edebilmek olduğunu belirten Sarı; “Artık ibadetimi camiye gidip yapabileceğim” dedi.

Seydikemer’in Eşen Mahallesi’nde yaşayan evli ve 9 çocuk babası 76 yaşındaki İsa Sarı, geçirdiği rahatsızlık sonucu yürüme yetisini kaybetti. Bedensel engelli olan ve tekerlekli sandalyesi olmadığı için evinin yakınındaki Camiye ibadet etmeye gidemeyen Sarı, Seydikemer Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne tekerlekli sandalye başvurusunda bulundu. Sarı’nın talebini olumlu karşılayan Başkan Yakup otgöz’ün talimatı ile Sarı’nın tekerlekli sandalyesi alındı.

Seydikemer Belediye Başkan Vekili Zeynep Yalçınsoy, Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Karakuş, Özel Kalem Müdürü Hasan Çetin, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Kasım Gürbüz ve Eşen Mahalle Muhtarı Hayri Bulut 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde bedensel engelli İsa Sarı’ya sürpriz yaptılar.

Tekerlekli sandalyeyle Sarı’nın evine giden Belediye Başkan Vekili Yalçınsoy, Başkan Yardımcısı Karakuş,  Özel Kalem Müdürü Çetin ve Sosyal Yardım İşleri Müdürü Gürbüz tekerlekli sandalyeyi bedensel engelli Sarı’ya teslim etti.

Seydikemer Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün sürprizi karşısında oldukça duygulanan Sarı, emeği geçen herkese teşekkür etti. Yürüyemediği için Camiye gidemediğini ve en büyük duasının camiye gidip ibadet etmek olduğunu ifade eden Sarı; “Yürüyemediğim için camiye gidip ibadet edemiyor, camide namaz kılamıyorum. Daha önce Seydikemer Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne tekerlekli sandalye talebinde bulunmuştuk. O talebimiz yerine geldi. Artık camiye gidebileceğim. Seydikemer Belediye Başkanımız Yakup Otgöz’e, Seydikemer Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne ve emeği geçen herkese Allah razı olsun” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir