Seydikemerli Arıcılara Arı Keki Ve Arı Yemi Bağışlandı

Seydikemerli Arıcılara Arı Keki Ve Arı Yemi Bağışlandı

Seydikemer’de yazın meydana gelen orman yangınlarında zarar gören arıcılara, arı keki ve arı yemi dağıtıldı.Seydikemer Belediyesi’nin de araçları ve personeliyle destek olduğu arı keki ve arı yemi dağıtımı Seydikemerli üreticileri sevindirdi

Muğla’da 29 Temmuz’da Marmaris ilçesinde başlayan ve Seydikemer olmak üzere birçok ilçesinde meydana gelen orman yangınları arı yetiştiricilerini de olumsuz etkilemişti.  Seydikemer’de 1 Ağustos tarihinde Arifler Mahallesinde başlayıp aynı anda farklı mahallelerde de çıkan orman yangınları adeta kâbus dolu günler yaşatmıştı. Ekiplerin ve yöre halkının, havadan ve karadan seferberlik halinde çalışması sonucu yangın kontrol altına alınabilmişti. Yangın felaketi sonrası zarara uğrayan vatandaşlara Devletin desteği sürerken Muğla Arı Yetiştiricileri Birliği ve Ali Nihat Gökyiğit Vakfı da arıcılık faaliyete yaparak geçimini sağlayan üreticilere destek oldu.

Muğla Arı Yetiştiricileri Birliği’nin girişimleri sonucu Ali Nihat Gökyiğit Vakfı tarafından yangından en çok etkilenen Çökek, Dere, Çaykenarı, Arifler, Minare ve Kabaağaç Mahallelerinde arıcılık faaliyeti yapan ve yangından etkilenen üreticilere arı keki ve arı yemi desteği yapıldı. Yangın ve kuraklık nedeniyle oldukça zor zamanlar geçiren arıcılara, arı keki ve arı yemi törenle dağıtıldı.

Törene; Seydikemer Belediye Başkan Vekili Zeynep Yalçınsoy, Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Karakuş, Seydikemer Belediyesi Özel Kalem Müdürü Hasan Çetin, Seydikemer Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Kasım Gürbüz, Muğla Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Veli Türk, Seydikemer İlçe Tarım ve Orman Müdürü Engin Maraşlı, arıcılar ve aileleri katıldı.

Törende Ali Nihat Gökyiğit Vakfı tarafından bağışlanan 6 bin 20 kilogram arı keki, 400 arıcıya 25 bin kilogram arı yemi Seydikemer İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personelleri katılımı ile arıcılara dağıtıldı. Arı keki ve arı yemi dağıtımına Seydikemer Belediyesi araçları ve personelleriyle destek verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir