Mahalleler Arası Futbol Turnuvasının Kuraları Çekildi

Mahalleler Arası Futbol Turnuvasının Kuraları Çekildi

Fethiye görkemli bir organizasyona daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Mahalle muhtarları öncülüğünde gerçekleştirilecek olan Kaymakamlık Futbol Turnuvası’nın kura çekimleri gerçekleştirildi.

Kura çekim etkinliği, Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi Salonu’nda düzenlendi. Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit, Fethiye Kulüpler Birliği Başkanı Efdal Berk, Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü ve mahalle muhtarlarının yer aldığı programda; geçtiğimiz aylarda düzenlenen Fethiye Spor Festivali etkinliğine katkıda bulunan Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Tezcan Göktepe ile basın mensuplarına teşekkür plaketi takdim edildi. Başkan Adayı Göktepe, birinci olan takıma eşofman takımı hediye edeceğini belirtti.

25 mahallenin katılım sağladığı turnuvanın grup, çeyrek ve yarı final etapları Değirmenbaşı’nda bulunan Sentetik Sahada oynanacak. Final maçı ise 30 Mart 2022 tarihinde Fethiye Şehir Stadı’nda oynanacak. 5 takımdan oluşan 5 grupta ilk 3 sırayı yer alan takımlar ile en iyi dördüncü olan takım çeyrek finale yükselecek. Organizasyonda karşılaşmalar 20 dakikalık iki devre halinde oynanırken; 10 dakika ara verilecek.

Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit yaptığı açıklamada, “Mahalle muhtarları öncülüğünde gerçekleştirilecek olan Kaymakamlık Futbol Turnuvası’na 25 takım katılım sağlıyor. 5 takımdan oluşan 5 grupta ilk 3 sırayı yer alan takımlar ile en iyi dördüncü olan takım çeyrek finale yükselecek. Organizasyonda karşılaşmalar 20 dakikalık iki devre halinde oynanırken; 10 dakika ara verilecek. Turnuvanın grup, çeyrek ve yarı final etapları Değirmenbaşı’nda bulunan Sentetik Sahada oynanacak. Final maçı ise 30 Mart 2022 tarihinde Fethiye Şehir Stadı’nda oynanacak” dedi.

Turnuvada gruplar şu şekilde oluştu;

A GRUBU

1-Pazaryeri Mahallesi

2-Kayaköy Mahallesi

3-Göcek Mahallesi

4-Taşyaka Mahallesi

5-Akarca Mahallesi

B GRUBU

1-Tuzla Mahallesi

2-Cami Mahallesi

3-Esenköy Mahallesi

4-Karaçulha Mahallesi

5- Yeşilüzümlü Mahallesi

C GRUBU

1-Bozyer Mahallesi

2-Çamköy Mahallesi

3-İnlice Mahallesi

4-Yeni Mahalle

5-Babataşı Mahallesi

D GRUBU

1-Yanıklar Mahallesi

2-Patlangıç Mahallesi

3-Nif Mahallesi

4-Koru Mahallesi

5-Eldirek Mahallesi

E Grubu

1-Foça Mahallesi

2-Çiftlik Mahallesi

3-Çatalarık Mahallesi

4-Ölüdeniz Mahallesi

5-Karagedik Mahallesi

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir