Avrupa Altın Kemer Şampiyonasında rakibini ilk rauntta yendi

Avrupa Altın Kemer Şampiyonasında rakibini ilk rauntta yenerek, altın kemeri Fethiye’ye getiren milli boksör Kubilay Alcu’yu Fethiye girişinde yoğun bir kalabalık tarafından karşılandı. Fethiye’ye kemeri getirmekten dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Alcu, “İnşallah daha büyük zaferleri Fethiye’ye getireceğim” dedi.


İstanbul Cafer Ağa Spor Salonunda Gürcistan’lı rakibi Paata Varduaashvılı’yı ilk rauntta nakavt ile yenerek Avrupa Altın Kemer Şampiyonluğu unvan maçını kazanan Alcu, Fethiye’ye dönüşünde ailesi akrabaları ve sevenleri tarafından coşkuyla karşılandı. Alcu’yu karşılama törenine Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit, Patlangıç Mahallesi Muhtarı Ali Cabbar, Yanıklar Mahallesi Muhtarı Mehmet Argıç, Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Tezcan Göktepe, ailesi, arkadaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kazandığı altın kemer elinde jeep üzerinde marşlar eşliğinde Fethiye’ye giren boksör Alcu’ya çiçek takdim eden Karayiğit, “Başarısından dolayı Kubilay Alcu’yu tebrik ediyorum. İnşallah daha güzel başarılarla Kubilay’ı göreceğiz. Biz Fethiye Ziraat Odası olarak, her zaman Kubilay Alcu’nun yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Hedefinin çok büyük olduğunu belirten Avrupa Altın Kemer Şampiyonu Kubilay Alcu, “Fethiye’ye bu kemeri getirmekten dolayı çok mutluyum. Tüm Fethiye halkının desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu karşılama için de herkese ayrıca çok teşekkür ederim. İnşallah daha güzel başarılarla Fethiye halkımızla buluşacağız” diye konuştu.
Fethiye’li boksör Kubilay Alcu’nun başarısıyla çok gurur duyduklarını ifade eden Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Tezcan Göktepe ise, “Beşkaza’mıza getirdiği başarıdan dolayı Kubilay Alcu kardeşimizi tebrik ediyorum. Her zaman yanında destekçisi olacağız. Başarısından dolayı kendisini tekrardan kutluyorum” ifadelerinde bulundu.