Başkan Soydemir’den Anlamlı Plaket

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir 2005 yılında Türkiye’de ilk özel yörük müzesini Kargı Mahallesi’nde kuran esnaflardan Enver Yalçın’ı plaketle ödüllendirdi. Fethiye’yi yurtiçi ve yurtdışında bu özel Yörük müzesi ile yıllardır tanıtan Enver Yalçın’ı örnek esnaf ve oda üyesi olarak ödüllendiren Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, “Eşi ile birlikte bu mekanda çok iyi bir işletmecilik yapan Enver Yalçın’ı öncelikle ulusal ve yerel basında ilçemizi tanıtmasından dolayı kutluyorum. ”ifadelerinde bulundu.  Fethiye’de esnaflık ilkelerini öne çıkararak ahiliği en iyi şekilde sürdüren esnafları plaketle ödüllendiren Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir bu kez de Kargı Mahallesi’nde 18 yıl önce Türkiye’nin ilk özel Yörük müzesini kuran Enver Yalçın’ı plaketle ödüllendirdi. Beraberinde başkan yardımcısı Veli Uysal ile yörük müzesini ziyaret eden Başkan Soydemir’in bu ziyaretinde Fethiyeli esnaflardan Şeniz Kılınç, Mustafa Karaçamlı, Ersoy Cesur, İsmail Cem Tunç, Hasan Ulu, Osman Atılgan, Süleyman Vardar ve Abdullah Aydın da bulundu. Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, Fethiye tanıtımına yaptığı katkılardan dolayı Enver Yalçın’a teşekkür ederek, plaketini sundu.

 

Fethiye Esnaf Odası Başkanı Mehmet Soydemir, “Enver kardeşimiz çok değerli bir esnaf. Fethiye’mizin tanıtımına çok büyük destekler veren, kurtuluş savaşının nasıl kazanıldığını simgeleyen bir kardeşimiz. Ulusal ve yerel basında ilçemizi çok iyi tanıtan bir işletmeci. Burada pek çok program çekildi. Geçmişte dedelerimiz ve nenelerimizin nasıl yaşadığını gösteren sergiler açtı ve halen devam ettiriyor. Esnaf odası olarak teşekkür ediyorum. Her zaman böyle esnaflarımızı desteklememiz lazım” dedi.

Enver Yalçın da, “Esnaf Odası başkanına ve esnaflarımıza beni ödüle layık gördükleri için teşekkür ediyorum. Bizde daha iyi çalışmak için gayret edeceğiz. Müzemizi geliştirip, müşterilerimize doğal ürünler sunmaya devam edeceğiz.  Tarımı ve turizmi bir arada yürütmek daha güzel… Yerli ve yabancı misafirlerimize ithal ettiğimiz ürünleri sunmak yerine bölgemizin ürünlerini kullanarak hizmet vermek daha iyi olur. Eli nasırlı çiftçimize de katkı sağlar. Tarım ve turizmi eşit götüren bir işletmeci olarak kendimizle gurur duyuyoruz. Bizi onurlandıran Fethiye Esnaf Odası Başkanı Mehmet Soydemir ve esnaflarıma çok teşekkür ederim. ”diye konuştu

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir