CHP’li Demir ‘Faturasını Ödeyemeyenler AKP İl Ve İlçe Teşkilatına Götürsün’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, son dönemlerde gelen zamlı elektrik faturalarına ilişkin yazılı basın açıklaması yayımlayarak, “Bugün yaşadığımız bu zamların ve geçim sıkıntılarımızın tek sorumlusu AKP Genel Başkanı Sayın Erdoğan ve AKP’dir” dedi.

Yılbaşı itibari ile elektriğe yapılan %127  zamlarla birlikte gelen elektrik faturaları vatandaşı isyana soktu. Özellikle gelen zamlı elektrik faturalarını sosyal medyada paylaşarak isyanda bulunan vatandaşların feryatlarına ilişkin CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir yazılı basın açıklamasında bulunarak, “Faturasını Ödeyemeyenler AKP İl Ve İlçe Teşkilatına Götürsün” diye konuştu.

Art arda gelen zamlarla birlikte vatandaşın yaşam kalitesinin tamamen düştüğünü ifade eden

Demir; “Elektriğe yapılan %127 zamların ardından, zaten geçinemeyen vatandaşlar daha büyük bir çaresizliğe düştü. Evine ekmek götürecek durumu olmayan vatandaş şimdi de elektriksiz kalacak. Benim vatandaşlarımıza bir çağrım var. Yaşadığımız tüm sıkıntıların tek sebebi AKP olduğuna göre, o zaman bu faturaları da onların ödemesi gerekir” dedi.

Vatandaşlarımızın faturalarını AKP il ve ilçe teşkilatların götürmesini ve onların ödemesini istemelerini öneren Mehmet Demir; “Tarihimizde gördüğümüz bu fahiş zamların altından vatandaşlarımızın kalkması mümkün değil. Önümüzdeki aylarda çoğu evlerde elektrikler de kesilecek ve vatandaş tamamen çaresizliğe düşürülecek.

Bugün yaşadığımız bu zamların ve geçim sıkıntılarımızın tek sorumlusu AKP Genel Başkanı Sayın Erdoğan ve AKP’dir. Madem vatandaşı bu duruma siz düşürdünüz, o zaman vatandaşın sorununu çözmek de onlara düşüyor.

Ülkeyi iyi yönetmesi, ekonomik rahatlığa kavuşturması için onlara oy vermiş vatandaşlarımızın suçu ne? Onların yanlış politika ve kararlarından dolayı vatandaş neden mağdur olsun ki? Ülkeyi ve vatandaşı bu duruma düşürenler, bunun da bedelini ödemeliler.

Onun için vatandaşlarımıza sesleniyorum. Ödeyemediğiniz elektrik, doğal gaz faturalarınızı AKP il ve ilçe teşkilatlarına götürün. Onlara da söyleyin, ‘size bizi sıkıntılardan kurtarasınız diye oy verdik. Ama siz bizi yoksulluğa mahkûm ettiniz. Madem bunu siz yaptınız, faturalarımızı da siz ödeyin’ desinler. Herkes bunu yaparsa, AKP de ne yaptığını ve vatandaşı nasıl büyük bir çaresizliğe düşürdüğünü görmüş olur” diye konuştu. Haber-Hakan AYKIRI

Bunları da sevebilirsiniz