CHP’li Demir’den AK Partili Öztürk’e “Sokağa Çıkacak Yüzünüz Yok”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, geçtiğimiz günlerde AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk’ün kendisine yönelik “Kirli Siyaset Yapanların Oyununu Bozacağız” başlıklı açıklamasına cevap vererek, “Bize kirli diyenler aynada  önce kendilerine baksınlar” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir Genel Başkanı Oğuz Kaan Salıcı’nın da katılımı ile yapılan rozet takma töreninden sonra “AK Parti’den 132 kişi istifa etti, CHP’ye üye oldu” şeklinde açıklama yapmıştı. AK  Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk’te CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir’e cevap vererek “Kirli siyaset yapanların oyununu bozacağız” şeklinde açıklamada bulunmuştu.

Bu karşılıklı açıklamaların ardından CHP Fethiye ilçe Başkanı Mehmet Demir basın mensuplarına sabah kahvaltısı düzenleyerek basın toplantısı yaptı.CHP Fethiye İlçe Binası’nda basın mensupları ile bir araya gelen Demir  AK Parti Fethiye  İlçe Başkanı Turgay Öztürk’e sert ifadelerle cevap verdi.

“Kirli Olan Kendileridir”

Biliyorsunuz geçen hafta burada, Genel Başkan Yardımcımız Oğuz Kaan Sarıcı ve partimizin ileri gelenleriyle çok büyük bir rozet takma töreni gerçekleştirdik. Bu törende göreve geldiğimiz 20 aydan bu yana ki süreçte Bin 780 kişiye Cumhuriyet Halk Partisine geçti. Bu rozet takma törenin ardından AK Parti İlçe Başkan Turgay Öztürk, “Kirli Siyaset Oyunu” diyerek bu oyunu bozacağını söyledi. Biz bu zamana kadar hiçbir zaman kirli siyaset yapmadık. Siyaseti kirliendirenler kendileridir. Önce boy aynasına geçsinler kendilerine bir baksınlar. O zaman kirli kimmiş o zaman öğrenirler. Bu dönemde 10 Milyon doları alan kirli onlar, sokağa halkın içerisine çıkamayan kirli onlar. Sokağa çıkamıyorlar, esnafla oturup hasbihalde bulunamıyorlar, pazara gaipte halkla dertleşemiyorlar. Asıl kirli olan onlar. Biz alnımızın akıyla her mahallede, her sokakta, her kapıyı çalmadan giriyoruz. Aileler bizi kabul ediyor. Esnaf bizi bağrına basıyor. Biz her konuştuğumuz sözün arkasında dururuz. Şimdiye kadar partimize yeni üye olan ve özellikle AK Partiden ayrılarak partimize teveccüh gösteren yeni partililerimizin isim listesi elimizde mevcut. Aynı listeden onların da ellerinde var. Bizim amacımız o isimleri deşifre ettirmemek. Çünkü onlardan olmayan görüşe sahip herkese baskı uyguluyorlar. Onlardan olmayanlara çeşitli yaptırımlar uyguluyorlar. Türkiye genelinde, üye kaydında rekor kırdık ve bu üyelerimiz arasında, diğer partilerden de çok sayıda katılımlar oldu.Seçildiğimiz günden beri yaptıklarımızın en önemli tanıkları siz değerli basın mensuplarısınız. Sizlerin de çok iyi bildiği gibi kimin bir derdi varsa, yetişmeye çalıştık, kapımızı kim çaldıysa derdine ortak olduk. Ne parti gözettik ne de kimsenin yaşamını, inancını sorguladık. Herkesi önce ‘insan’ olarak gördük ve yapabileceğimizi yapmaya çalıştık” dedi.

“Derhal Özür Dilemelidir”

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk’ün kendilerinden ve kamuoyundan derhal özür dilemesi gerektiğini belirten CHP’li Demir, “Konuşmalarımızın da her kelimesine kadar sizler bilirsiniz. Hiç kimsenin siyasetini ve çalışmalarını eleştirmedik, tek bir söz söylemedik. Şehrimize, halkımıza, insanımıza hizmet eden herkesi takdir ettik, yeri geldiğinde teşekkürlerimizi de eksik etmedik. Siyasetimizin temiz kalması için verdik mücadelemizi. Kirli siyasetten en çok rahatsız olan biri olduğumu ve siyasetimizin tem kalması için her zaman mücadele ettiğimi yine en iyi sizler bilirsiniz. Bugün burada olmamızın en önemli nedeni, halkımız için söylenmiş olan ‘kirli’ sözünden dolayıdır. Bir siyasetçinin insanımıza ‘kirli’ demesi kadar kötü bir söz olabilir mi? Biz hiçbir insanımızın düşüncesini yargılamadık ve yargılamayız da. Bize gelenlerin de bizden gidenlerin de düşüncelerine hep saygı duyarız, duyduk da. Ancak bize diğer partilerden yapılan katılımlara ‘kirli insanlar’ demek çok talihsiz bir düşünce ve açıklamadır. Onların partisinde olduğu zaman temiz olanlar, bizim partimize katılınca kirli mi oluyorlar? Yani bize katılanlar kirli ve biz de bunun siyasetini mi yapıyoruz. Bu yapılan en büyük hakaret değil midir? İnsanımıza ‘kirli’ demek yakışır mı bir siyasetçiye? Bu toplantımızın asıl nedeni de biz böyle bir söylemi asla kabul edemeyeceğimizi, insanımıza kirli demelerini asla hoş görmeyeceğimizi kamuoyu ile paylaşmak içindir. Siyasetçilerin halkımıza ‘kirli’ diyerek, temiz siyaset nasıl yapılabilir?

23 aydan bu yana CHP Fethiye İlçe Başkanı olarak görev yapıyorum Tüm kamuoyu beni, yönetimimi, CHP’li Fethiye Belediye Başkanımız Alim Karaca’yı ve meclis üyelerimizi çok iyi bilir ve tanırlar. Biz hiçbir zaman kirli oyunun içerisinde olmadık ve komplo oyunu kurmadık. Şimdiye kadar olanları ve gerçekleri tüm şeffaflığıyla konuştuk. Gerçeklerinde arkasında durduk ve durmaya da devam edeceğiz. Kirli oyunları, kirli işlerin içinde biz yokuz onlar var. Bugün Cumhuriyet Halk Partili  hiçbir Milletvekilimize 10 Milyon dolarlar aldı diyemez. Hiçbir meclis üyemize yolsuzluğa karıştı diyemezler. Ama biz onların tüm yolsuzluğunu tüm belgeleri ile sunabiliriz. Yani tüm pislik ve kirlilik onlarda. Sokağa çıkacak yüzleri yok.

Bu talihsiz açıklamayı büyük bir üzüntü ile karşılıyor ve bu insanlarımıza ‘kirli’ yakıştırması yapan AKP İçe başkanından da halkımızdan özür dilemesini bekliyoruz. Böyle bir söylem hiçbir siyasetçiye yakışmaz. Ve insanlarımıza böyle bir karalama asla kabul edilemez. Sayın ilçe başkanının bu talihsiz açıklamasını bir yanlışla yaptığını düşünmek istiyor ve tekrar hatırlatarak özür dilemesini bekliyoruz” diye konuştu.

“Şeffaf Yönetim Anlayışımızı Sürdüreceğiz”

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan sahte ruhsat soruşturması hakkında da açıklamada bulunan Demir, “Fethiye Belediye Başkanımız Alim Karaca ve Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı iş birliğinde 8 aydan buyana  bir yolsuzluk takibi var idi. Belediye Başkanımız Alim Karaca da, ben de ve Cumhuriyet Başsavcımız da bu konuya vakıf idik. 2014-2019 yılları arasında şirket hesabından 3 Milyon TL zarar görmüştür. Bu konuda da savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Tüm kamuoyu ile de paylaşmak istiyorum. 2019-2021 yılları arası bizim şirketimize müfettiş geldi. Bizim olduğumuz süreçte sıfır hata bulundu. Sayın Belediye Başkanımız Alim Karaca göreve geldiği ilk gün “Kirli insanları bu belediyeden ayıklayacağım” dedi. Sözünü de tuttu ve ayıklama çalışmaları başladı. Her kim olursa kirli işler ile uğraşan her kim olursa karşısındayız” dedi.

“Derhal Erken Seçime Gidilmeli”

Ekonomistlerin 12. Ayda  doların 20 lira olacağını öngördüğünü belirten Demir “Tek çözüm var. Yarın istifa etsinler erken seçim kararı alsınlar. Dolar 9-10 liraya düşecek. Herkes rahatlayacak. Seçimden neden kaçıyorlar biz bunu anlamış değiliz. Seçimle geldiler seçimle gidecekler. Şu anda CHP’nin ayak sesleri geliyor. CHP iktidara geliyor. Biz ittifak ortaklarımızla düzgün bir şekilde gidiyoruz. Acil seçim gelirse doların düşeceğine inanıyoruz. CHP’de iyi kadrolar var” diye konuştu.

“Sokağa Çıkacak Yüzleri Olmadığı İçin Çıkamıyorlar”

CHP olarak şu anda çözüm ürettiklerini ifade eden Demir “Aile sigortası olsun, emekliye ikramiye olsun bizim genel başkanımız açıkladı. Bunlar vermiyordu vermekte istemiyorlar. Ama bir memur yetkilisi başka başka yerlerden 5 maaş alıyor. Kirli siyaset budur. Acilen Cumhurbaşkanımızı Fethiye’den istifaya çağırıyoruz. Türk Milleti’ni rahatlatsın. Dolar 6 liraya kadar düşsün. Esnafımız kan ağlıyor. Bugün marketlere gittiğimizde aldığımız ürünü yarın üç misliye alıyoruz. Halk alım gücünü kaybetti. İnsanlar zor durumda. 100 adet soba kampanyası yaptık, 150- 200 kişi talep ediyor. İnsanlar evine soba alamıyor. Bunları duymalarını istiyoruz.Sokağa çıkacak yüzleri olmadığı için çıkamıyorlar. Biz bir ekip olarak başarılı olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Onları Salı pazarında, Cuma pazarında, halkın içinde görmüyoruz. Sizden gören varsa haber versin bizde onları bir ziyarete gidelim” diyerek sözlerine devam etti.

“Ziyaretimize Gelmediler”

AKP İlçe Başkanını seçildikten sonra ziyarete gittiklerini ifade eden Demir “İadei ziyarete bize gelmedi. Biz Fethiye için taşın altına elimizi koymaya hazırız. Biz bunu söylerken de sokağa çıkacak yüzleri olmadığını biliyoruz” dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk Ne Demişti?

AK Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir’in “132 kişi AKP’den istifa ederek CHP’ye geçti” açıklamasına  “Ne yazık ki bazı kişi veya kişilerin kirli siyasetleri dolayısıyla bu açıklamayı yapmak zorunda kaldık. Bizde tüm vatandaşlarımız gibi Fethiye’deki yazılı ve görsel basında çıkan haberler neticesinde CHP’de rozet takma töreninin olduğunu öğrendik. Ne yazık ki o gerçekleşen törende kirli siyaset yine kendini göstermiştir. Cuma günü gerçekleşen törende hiçbir CHP İlçe yetkilisi basın mensuplarının önünde yapılan üye sayısını ve partiye yeni gelen üyelerin hangi partiden geldikleri açıklamamışlardır. Fakat günler sonrası mail yolu ile ilçemiz Fethiye başta olmak üzere bir çok yazılı ve görsel basın mensubu arkadaşlarımızın maillerine “AK Parti’den Ayrılan 132 Kişi CHP’ye Geçti” başlığı altından bir haber metni ve fotoğrafları servis edilmiştir. Bazı medya kuruluşlarının da bu gerçeği yansıtmayan bilgi kirliliği içeren haber metnini kamuoyu ile paylaştığını gördük. Bu durum bizleri gerçekten çok üzmüştür. Çünkü bazı kişi veya kişilerin kirli siyasetlerine bağımsız basın mensubu arkadaşlarımızın da bulaştırılmaya çalıştığını gördük. Buradan açıkça ifade etmeliyim ki, partimizden istifa edip, CHP’ye üye olan partilimiz veya vatandaşımız yoktur. Tam tersine her geçen gün ailemizi daha da büyütmekteyiz. Bu haberi servis eden arkadaşlar bu yaptıkları haberin arkasında dursunlar ve delille konuşsunlar. Biz bu oyunları gelmeyiz ve gelmeyeceğiz de. Partimize ve şahsımıza yapılan ilk çirkin saldırı değildir bu haber. Ama elbette suçlular gün yüzüne kısa sürede çıkacak ve gerekli cezalarını alacaklardır. Adalet ve Kalkınma Partisi olarak biz bir ve diriyiz. Hiçbir zaman kirli siyasete bulaşmayacak ve kimsenin de oyununa gelmeyeceğiz” diyerek cevap vermişti. Haber-Hakan AYKIRI

Bunları da sevebilirsiniz