Dikkat! Aracınız Çekilebilir

Dikkat! Aracınız Çekilebilir

Yol üstü otopark alanlarını işleten Sentinus İlaç Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (SENTPARK), borcu olan araçlar için yakalama ve çekme kararı alındığını belirtti.

2021 yılında Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararıyla Muğla merkez ve ilçelerindeki şehir içi trafik akışını düzenlemek amacıyla hayata geçirilen ve Sentinus İlaç Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (SENTPARK) tarafından işletilen yol üstü otopark uygulaması devam ediyor.

Otopark ücretlerini ödemeyen sürücüler için icra takiplerinin başlatıldığını ve ilgili mahkemelerin otopark işletmecileri lehine verdiği kararların ardından otopark ücretlerinin ödenmesinin yasal hale geldiğini belirten Sentinus İlaç San. ve Tic. A.Ş. (SENTPARK) yetkilileri yaptıkları açıklama ile borcu olan araçlar için yakalama kararı alındığını ve araçların çekilmeye başlandığını duyurdu.

SENTPARK Koordinatörü Mahsun Özmen, “Muğla Büyükşehir Belediyesine ait olan park alanları, Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) 24.06.2020 tarihli ve 2020/5-194 sayılı kararı hükmüne istinaden SENTİNUS İLAÇ SAN. VE TİC. A.Ş. (SENTPARK) olarak, Muğla’da trafik akışının düzenlenmesiyle ilgili kamu yararına hizmet vermekteyiz. Artık yol üstü otopark uygulamasının yasal olup olmadığı ile ilgili bir tartışma konusu kalmamıştır. Ödenmeyen borçlarla ilgili yapmış olduğumuz hak arayışı mahkemeler tarafından kabul edilmiştir ve lehimize emsal nitelikte kesin karar verilmiştir. Bundan sonra açılacak olan davalara da kazandığımız ve itiraz yolu kapalı olan bu kesin mahkeme kararı emsal olacaktır. Açılacak davalar da birbirinin tekrarı olacak ve sonuç değiştirmeyecektir. Şu an otopark borcu olan araç sahipleri bu borçlarını ödemediklerinde icraya gidiyor ve araçları çekiliyor. Bu borçlarının üzerine çekici ücreti, yediemin otopark ücreti, avukatlık ücreti, icra masrafları gibi ciddi ekler çıkıyor ve borçları iki-üç katına yükselebiliyor. Son olarak Muğla’nın Menteşe ilçesinde, otopark borcundan dolayı 6 defa icraya giden ve hakkında yakalama kararı çıkan bir araç çekildi. Ayrıca şirketimizin yol üzeri geçici park yerlerinden ücret almasının yasal olmadığına dair yapılan dayanaksız açıklamalara itibar edilmemesini rica ediyoruz.”dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir