FETHİYE’DE 12, MUĞLA GENELİ 18 ARAÇ ÇEKİLDİ!

FETHİYE’DE 12, MUĞLA GENELİ 18 ARAÇ ÇEKİLDİ!

Fethiye’deki yol kenarın araç park yeri işletmesine borcu olanların park ücretlerini ödemeleri istendi. Yetkililer daha önceden park ücreti olan ve ödemeyenler için yasal işlem yapıldığına dikkat çekerken, Yol üstü araç park yeri alanlarını işleten Sentinus İlaç Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (SENTPARK), borcu olan araçlar için yakalama ve çekme kararı alındığını da belirtti.
Muğla Büyükşehir Belediyesine ait olan park alanları, Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) 24.06.2020 tarihli ve 2020/5-194 sayılı kararı hükmüne istinaden SENTİNUS İLAÇ SAN. VE TİC. A.Ş. (SENTPARK) firmasına ihale edilmişti. Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) 24.06.2020 tarihli ve 2020/5-194 sayılı kararı hükmüne istinaden, Muğla ve tüm ilçelerindeki yol kenarı araç park yerlerini işleten; Sentinus İlaç San. Ve Tic. A.Ş. (SENTPARK) borcu olan araçlar için yakalama kararı çıkarmaya devam ediyor. Edinilen bilgilere göre Muğla geneli 18 araç ve sadece Fethiye’de 12 araç daha borcundan dolayı çekildi.
Konuyla ilgili ulaştığımız Sentpark Koordinatörü Mahsun Özmen şu ifadelere yer verdi: “İcra takiplerimizin kademeli olarak devam etmesi herkesin malumudur. Uyarılara rağmen borçlarını ödemeyen vatandaşlarımız hakkında hukuki süreç devam etmektedir. Bu da hukuki işlemlerin devamı niteliğindedir. Araç çektirme yetkisi tarafımızda olmayıp borcunu ödememekte direnen vatandaşlarımız hakkında yapılan yasal işlemlerin sonucunda kullandığımız kanuni hakkımızdır. Konuyla ilgili son olarak; “Ödemeyin, yasal değil.” diyenlere vatandaşlarımızın asla itibar etmemesini istiyoruz. Ayrıca bu mağduriyetin temel sebebi bu uygulamaya yasal değil diyenlerin yüzündendir. Mağdur olan tüm vatandaşlarımızın hakkı bunlara helal değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir