FETHİYE’DE DEPREMZEDELER İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI

Kahramanmaraş merkezli 10 ildeki yüzyılın en büyük deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için Fethiye Müftülüğü öncülüğünde cuma namazına müteakip cenaze namazı kılındı. Cuma namazı öncesi depremde hayatını kaybedenler için Kur’an-ı Kerim okunurken, duada da bulunuldu.

Fethiye İlçe Müftülüğü tarafından, Kahramanmaraş merkezli 10 ildeki deprem felaketinde vefat eden vatandaşlar için Merkez Yeni Camii’nde Müftülük din görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim okunup, Cuma namazı sonrası gıyabi cenaze namazı kılınırken, Hatay Dörtyol’da depremde hayatını kaybeden Fethiye’de 2004- 2017 yılları arasında görev yapan polis memuru Mehmet Özer ruhuna da hayır lokması ikramında bulunuldu.

Türkiye’yi derinden etkileyen, asrın felaketi olarak nitelendirilen ve Kahramanmaraş merkezli 10 ildeki deprem afetinin 11’inci gününde yaralar sarılmaya çalışılırken, Fethiye İlçe Müftülüğü depremde vefat eden vatandaşlar için Cuma namazı öncesi Kur’an-ı Kerim okutup duada bulundu. Duayı Fethiye Müftüsü Kamil Oktay yaparken, Cuma namazının ardından da depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için Gıyabi cenaze namazı kılındı.

Polis Memuru İçin Lokma Döktürüldü

Fethiye Yeni Camii önünde Fethiye’de 2004- 2017 yılları arasında görev yapan ve Hatay Dörtyol’da görev yaparken depremde hayatını kaybeden polis memuru Mehmet Özer ruhuna da hayır lokması ikramında bulunuldu. Kızı İlkay Özer, Oğlu Yusuf İlker Özer’in yanı sıra diğer yakınlarının da katıldığı hayır lokması ikramında gözyaşı döken kızı ve oğlu vatandaşlar tarafından teselli edildi. İlkay Özer, “Babam Hatay Dörtyol’da görev yapıyordu. Depremde hayatını kaybetti. Haberi akrabalardan aldık. Hemen gittik. Cenazesi Osmaniye’de toprağa verildi. Çok üzgünüz. Son olarak kardeşim babamın yanına gitmişti. O döndükten sonra deprem meydana geldi. “ifadelerinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir