Fethiye’de Son Sistem Zeytinyağı Fabrikası Açıldı

Fethiye’nin renkli simalarından ünlü işadamı Şükrü Kocatepe Karaçulha çevreyolunda son sistem yeni donanıma sahip otomatik zeytinyağı fabrikası açtı.

Açılış ve Tanıtımı halka açık bir yemek merasimiyle gerçekleştirilen Zeytinyağı Fabrikası, Tüm Fethiye halkına en iyi ve çağdaş hizmeti sunabilmeyi amaçlıyor. Açılış yemeğinde davetlilerle yakından ilgilenen Şükrü Kocatepe yaptığı esprilerle neşeli anların yaşanmasına vesile oldu. Altmış yaşından sonra işyerimi açılır sorusuna, işte şimdi tam çalışma zamanı. Atalarımız, beşikten mezara kadar çalışmak bizim en büyük vazifemizdir derlerdi. Ben Atalarımın izinden ve sözünden asla şaşmadım. Ömrüm yettiğince de halkımızın hizmetindeyim. diyerek yanıt verdi. Yıllardır her fırsatta kendisinin de bir yörük evladı olduğunu dile getiren Şükrü Kocatepe, öteden beri toplayıp saklayıp biriktirdiği atalarımızın ve yörüklerin kullandığı eski eşyalarla hemen Zeytinyağı Fabrikasının yanıbaşında bir Yörük Müzesi meydana getirdi. Buradaki amaç, müşterilere ve misafirlere hoşça vakit geçirtmek, aynı zamanda geçmiş ile gelecek arasında bir köprü vazifesi oluşturmak. Eğer yolunuz birgün bu adrese düşerse Atalarımızdan yadigar birçok eski eşyayı

burada ziyaret edip geçmiş ile gelecek arasındaki farkı görecek maziye uzun bir yolculuk yapacaksınız. Fabrika açılış ve tanıtım yemeğine katılan birçok davetli yemeklerini yedikten sonra çaylarını yudumlayarak hem Fabrikayı gezip tanıma hem de Yörük Müzesini ziyaret etme fırsatı buldular.

Diyeceğimiz şu ki, Umarız bu güzide yatırım, yatırımcısının renkli kişiliği gibi renkli sahnelere evsahipliği yapar. Bizlerde lafı uzatmadan hem işletmeci Kocatepe Ailesine, hem de Fethiye’mize hayırlı olsun diyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir