Fethiye’nin İnlice Plajı Belediye’den Alınıp Muhtarlığa Verildi

Fethiye’nin İnlice Mahallesinde bulunan cennetten bir köşe olan İnlice Plajı’nın işletme hakkı Fethiye Belediyesinin sözleşmesinin bitmesiyle tekrar Belediye’ye verilmeyip İnlice Yardımlaşma Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği’ne verildiği öğrenildi.Konu ile ilgili açıklamayı İnlice Plajında AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan yaparken Gökcan, “Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız ve Muğla Valimiz Sayın Orhan Tavlı ile yaptığımız görüşmeler sonrasında Fethiye İnlice Plajının tahsis ve işletme hakkının İnlice Dayanışma Derneği’ne devrini yaptırdık.”ifadelerinde bulundu.

Fethiye’nin Göcek Mahallesine en yakın ayrıca Fethiye halkının da yaz aylarında uğrak noktası olan Fethiye Belediyesinin yıllardır işletmeciliğini yaptığı İnlice Halk Plajının işletme yetkisi sözleşmenin bitmesi nedeniyle Belediye’ye yeniden verilmeyip İnlice Yardımlaşma Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği’ne verildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığına ait olan plajın işletme yetkisi yıllardır Fethiye Belediyesiyle olan sözleşmesinin bitmesiyle Muğla Valisi Orhan Tavlı ve AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan’ın destekleri ile İnlice Muhtarlığının içinde olduğu  derneğe tahsis edildi. AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan beraberinde  İnlice Muhtarı Cevat Kundakçı ve İnlice Yardımlaşma Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Yurdanur Kundakçı ile birlikte plajda açıklamalarda bulunup Plajın daha iyi hizmetle çalışacağını ifade ettiler.

“Sözümüzü Tuttuk” 

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, ““Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız ve Muğla Valimiz Sayın Orhan Tavlı ile yaptığımız görüşmeler sonrasında Fethiye İnlice Plajının tahsis ve işletme hakkının İnlice Dayanışma Derneği’ne devrini yaptırdık. İnlice Muhtarımız Cevat Kundakçı ve İnlice Dayanışma Derneği Başkanımız Yurdanur Kundakçı ile tahsisi yapılan plajda incelemelerde bulunduk. İnliceli hemşerilerimizin ve Muhtarlığımızın talebini yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu süreçteki destekleri için Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’a ve Muğla Valimiz Sayın Orhan Tavlı’ya teşekkür ediyoruz. İnlice Dayanışma Derneğimize ve Hemşerilerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

“Daha Güzel Hizmet Vermeyi Vaat Ediyoruz”

İnlice Muhtarı Cevat Kundakçı yaptığı açıklamada, “ İşletmenin sözleşmesi bitmesiyle biz işletmeye başlayacağız. Bizde dernekle beraber daha da geliştirip daha güzel hizmet vermeyi vaat ediyoruz. AK Parti Muğla Milletvekilimiz Yelda Erol Gökcan’ın  büyük yardımları oldu.Çok teşekkür ediyoruz.” Şeklinde konuştu.