Fethiyespor Ağrı Engelini de Aştı 1-0

Fethiyespor ligin 14’üncü haftasında kendi sahasında Ağrı 1970 Sporu ağırladı. Lacivert Beyazlı takım karşılaşmanın 64’üncü dakikasından Serhat Mutlu’nun attığı golle sahadan 1-0 galip geldi ve puanını 34’e çıkararak liderliğini sürdürdü.

TFF 3. Lig 3. Grupta Lider Fethiyespor, kendi seyircisi önünde lige 20 puanla 9’sıradaki Ağrı 1970 Sporu ağırladı. Fethiye Şehir Stadında oynanan karşılaşmayı hakem Tolga Tugay İnan yönetirken, yardımcılıklarını ise, Nurettin Taşkesen ve Gürcan Sönmez yaptı.

Müsabakayı Kaymakam Eyüp Fırat, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, Muğla İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ömer İlban, Fethiyespor Kulübü Başkanı Esat Bakırcı,İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit, CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir ve yöneticiler ile birlikte yaklaşık Bin civarında  Fethiyespor taraftarı ve Apaçi taraftar grubu izledi.

Haftaya 31 puanla lider giren temsilcimiz Fethiyespor,  sahaya Teknik Direktör Selahaddin Dinçel yönetiminde Enes Fidayeo, Erdinç Karakaş, Soner Birinci, Ali Han Tunçer, Serdar Ümit Deniz, Serhan Yılmaz,Talha Mayhoş, Özgür Çelik, Nurettin Çakır, Serhat Mutlu ve Onur Öztonga ilk on biri ile sahaya çıktı.

Konuk takım Ağrı 1970 Spor ise,  Teknik Direktör Mustafa Kalafatoğlu yönetiminde Baran Güler, Burçak Özkanca, Can Morgül, Uğur Durmuş, Önder Selimoğlu, Oğulcan Enes Demiroğlu, Taner Çekiç, Seyit Gazanfer, Muhammet Serdar Yazıcı, Enes Ocak ve Oğulcan Malcı kadrosu ile maça başladı.

Dakika 34. Fethiyesporun golcü oyuncusu Nurettin Çakır rakip oyuncuğunun ayağından topu ceza sahası içerisinden alarak topu sürdü. Kaleye sert vurdu. Top az farkla yandan auta çıktı.

Dakika 36. Fethiyesporu bir başka golcüsü Ali Han Tunçer,  sağ kanatta topla buluştu. Rakiplerini bir bir çalımlayarak ceza sahasının  yan çizgisine gelerek topu Serhat Mutlu’ya aktardı. Gerisinde kalan topa zorla dokunan Serhat’ın vuruşu kaleci Baran’da da kaldı.

Dakika 42. Ali Han Tunçer rakip ceza sahasının dışından topu rakibinin ayağından alarak, ceza sahasının içerisine girdi. Topa sert vurdu. Top yandan ağlara takıldı.

Dakika 44.  Rakip takım ceza sahası içerisinde Serhat Mutlu topu takım arkadaşı Ali Han Tunçer ile buluşturdu. Kaleci ile karşı karşıya kalan Ali Han topa sert vurdu. Top kaleci Baran’ın ellerinde kaldı.

Dakika 64 Fethiyesporlu Nurettin Çakır rakip ceza sahasının sağ bölümünden topu rakibinden sökerek rakibini çalımladı ve topu ceza sahasının içerisine soktu. Topu kalenin önündeki Serhat Mutlu’ya verdi. Serhat topu ayağının içerisi ile vurdu ve top ağlarla buluştu. 1-0

Dakika 71 Rakip ceza sahasının hemen dışında topla buluşan Serhat Mutlu topa sert vurdu. Kaleci Baran’ı geçen top kale direğine çarparak ceza sahasına geri döndü.