İYİ Partili Çoban, “Turizm Sektörü Sıkıntı İçerisinde”

İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, turizm sektörünün iki sezondur çeşitli nedenlerden dolayı kötüye gittiğini ve hükümetin turizmciler için destek paketlerinin hazırlanması gerektiğini belirttiler.

İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, beraberinde İYİ Parti Muğla İl Başkan Yardımcısı Yasemin Yörenti, Kadın Kolları Başkanı Hülya Yörenti ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği (ÇALIŞ-DER) Başkanı Mete Ay ve yönetimini ziyaret ederek, turizm  sektörü hakkında görüş alış verişinde bulundular.

Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette turizm sektörünün bir buçuk yıldır pandemiden  dolayı sekteye uğradığını belirten İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban’da açıklamasında “Son zamanlarda da yaşanan orman yangınları sebebi ile turizm sektörü sıkıntıya düştü. Sivil toplum kuruluşları ziyaretlerimiz bir haftadır devam ediyor. İYİ Parti olarak alanda, sokakta devamlı bir şekilde sivil toplum kuruluşlarımız, esnaflarımız ve vatandaşlarımızla görüşerek;  Fethiye’nin nabzını ölçmeye çalışıyoruz. Çalış ile ilgili uzun süredir tamamlanacak olan ve tamamlanma sürecine gelen bir proje var. Bu proje öncesi Çalış nasıldı ve sonrasında Çalış bölgesi nasıldı. Fethiye’de turizm nereye gidiyor. Çalış hak ettiği yerde mi, değil mi olmak üzere bu konuları görüşmek amacıyla bu gün Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay ile yönetimine bir ziyaret gerçekleştirdik. Bu konular üzerinde değerli başkanımız ile fikir alışverişinde bulunmaktayız. Sağ olsunlar bizleri güzel bir hoşgörülük ve misafirperverlik ile karşıladıkları için teşekkür ediyoruz” dedi.

İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban ve beraberindeki heyetin ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getiren Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay açıklamasında “Öncelikle bu tip ziyaretlere biz seçim zamanı alışığız. Fatih başkanım ve yönetim kurulu üyeleri ve İyi parti delegesi arkadaşlarımız; bizleri bu ziyaretten dolayı çok mutlu ettiler. Bizi dinlemeye gelmişler. Sorunlarımızı ve problemlerimizle ilgili bizlerle bilgi alışverişine gelmişler. Bunlar çok güzel, siyaset açısından da umut ve güven verici hareketler olmaktadır. Bu güzel ziyaretten dolayı çok teşekkür ediyoruz. Hem fikir alışverişinde bulunduk hem de neredeyiz, turizm nasıl gidiyor konuları ile ilgili görüşerek turizmdeki son durumu yansıtmaya çalıştık. Sağ olsunlar; bizleri dinlediler, onurlandırdılar ve gururlandırdılar” şeklinde konuştu.  Haber-Foto/Hakan AYKIRI