KAZANCINI FETHİYE’YE HARCAYAN BİR HASTANEDİR

KAZANCINI FETHİYE’YE HARCAYAN BİR HASTANEDİR

Fethiye Lokman Hekim Esnaf Hastanesi yönetimi, Fethiye’de sponsor oldukları sporcular ve antrenörleri düzenlemiş oldukları etkinlikle bir araya getirerek; Fethiye’de spor dalında her branşa destek vereceklerini belirttiler. Fethiye’de verdiği sağlık hizmetleri kadar spora ve sporcuya verdiği destek ile de adından sıkça söz ettiren ve Fethiye’nin bir markası olan Fethiye Lokman Hekim Esnaf Hastanesinin yöneticileri sponsor olarak destek verdikleri kulüp ve sporcular ile kokteyl etkinliği düzenledi. Fethiye Lokman Hekim Esnaf Hastanesi S.A.F’da düzenlenen etkinliğe; Fethiye Lokman Hekim Esnaf Hastanesi Başhekimi Dr. Öztürk Günal, Fethiye Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit, Fethiyespor yönetim kurulu üyeleri, sporcular ile antrenörler katıldı.

“ESNAFLARIMIZA, SANATKARLARIMIZA, SPORCULARIMIZA DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Yapılan açıklamada; Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’nin Fethiye’nin Hastanesi olduğu vurgulandı. Fethiye ve çevre

ilçelerinde yaşayan kişilerin sağlığı için gece gündüz demeden çalışma yapıldığı söylendi. Bunun yanında halkına , esnafına, sporcusuna, öğrencisine, Sivil toplum kuruluşlarına, Kamu kurum ve kuruluşlarına bütçeleri ve değerlendirmeleri doğrultusunda destek olduklarının altı çizildi. Bu desteğin çoğunluğunun çalışanlara, Şehir esnafına, kamu giderlerine ve bağışlara harcandığı bilgisi paylaşıldı…Fethiye Esnaf Hastanesi kuruluşu olan SAF’ta düzenlenen kokteylde Lokman Hekim Esnaf Hastanesinin davetlisi olarak katılan protokol üyeleri ile sponsor oldukları, voleybol, spor festivali, boksör, Fethiyespor ve alt yapı, Eğitim kuruluşları ve Kültür- Sanat temsilcilerinin yöneticileri katıldı. Çok samimi ve sıcak geçen kokteylde açılış konuşması yapan Fethiye Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi Başhekimi Dr. Öztürk Günal, “Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’ne genel olarak baktığınız zaman devletine, milletine, bulunduğu yerdeki halkına, esnafına, işçisine, sporcusuna, 7den 70’ine sahiplenmek için çalışan Fethiye’nin öz sermayeli kuruluşudur. Geçmişini ve sorumluluklarını bilen, 1997 yılında poliklinik ile başlayan daha sonra hastane olan Lokman Hekim Esnaf Hastanesi geçmişinden geleceğine ışık tutmaktadır. Fethiye ve çevresine uzman kadrosu ile sağlık sektöründe öncülük etmektedir. Gecesini gündüzünü halkının sağlığı ve refahı için harcamaktadır. Burası Fethiye’nin Hastanesidir ve kazancını da Fethiye’de harcayan bir hastanedir. Nasıl mı harcıyor? Geçmeden hastanemizin bu günlere gelmesinde en büyük çabayı gösteren, gecesini gündüzünü veren ama görünmeyi sevmeyen İşletme Müdürümüz Şenol Tüzemen’e, şahsım adına, hastanemiz adına ve Fethiye halkından biri olarak minnettarım.


“YEREL ESNAFIMIZA DESTEK OLUYORUZ”

İşletme Müdürümüz Şenol Tüzemen ve Yönetim Kurulunun talimatlarıyla hastanemiz tüm alışverişlerini öncelikli olarak Fethiye’de bulunan esnaflarından tedarik etmektedir. Bununla birlikte 50 doktor, 500 çalışanından oluşan iş gücü tercihini yine Fethiye ve çevresinde yaşayanlardan yana kullanmaktadır ve bu çalışanlarımıza maaş ve diğer haklarından doğan ödemeleri eksiksiz olarak yerine getirmektedir.

“HASTANEMİZİN KAMUYA BORCU YOKTUR”

Bunun yanında hastanenin hassas olduğu kamu ödemelerinin günü güne ödendiğini,bu ödemelerde her yıl ilçede dereceye girildiğini söyleyen Lokman Hekim Esnaf Hastanesi Başhekimi Dr. Günal, “Hastanemizin kamuya yapmış olduğu SSK, KDV, Kurumlar Vergisi gibi harcamaların bu yıl Kırk milyon ( 40. 000. 000.00) Türk Lirası’nı geçeceği hesaplanmaktadır. Ülkemizin yaşamış olduğu ekonomik zorluklardan hastane olarak bizde etkilenmekteyiz. Örnek verecek olursak Hastanemizin aylık ortalama Enerji gideri bir milyon iki yüz bin Türk Lirası (1.200.000.00),yıllık değerlendirdiğim zamanda 14milyon 400 bin TL’dir.Buna rağmen kurum olarak bu süreci gayet iyi yürüttüğümüzü düşünmekteyiz.


“DESTEK OLDUKLARIMIZ”

Bölgemizde gerçekleştirilen Kültür – Sanat etkinlikleri, Spor Festivalleri, Fethiyespor Takımı, Fethiyespor Alt Yapısı, Voleybol,Boks,Eğitim camiası ve Derneklere sponsorluk adı altında yapmış olduğumuz bağışların toplamı sekiz milyon beş yüz bin(8.500.000.00) Türk Lirasıdır.

“HASTANE OLARAK PERSONELİMİZE NE YAPTIK ?”

Bunun yanında biz Esnaf Hastanesi olarak Covid Pandemi döneminde hiçbir personelimizi işten çıkartmadık onlara bu zaman diliminde maaş ve özlük haklarını eksiksiz vererek destek olmaya devam ettik. İmkanlar dahilinde pirim vererek,personel geceleri düzenleyerek moral motivasyonlarını üst seviyelerde tutmaya çalıştık.Bu yıl yapılan kalite değerlendirmesinde de daha önceki yıllarda olduğu gibi oldukça güzel bir puan aldık.Hatta kadın çalışanlarımıza verdiğimiz kreş hizmeti desteği ile örnek teşkil ettiğimiz söylenerek övgü aldık. Burada daha fazlasını konuşulabilinir ama sizleri burada görmekten çok mutlu olduğumu ve bu birlikteliğin devam etmesi için biz Lokman Hekim Esnaf Hastanesi olarak hep gayret içerisinde olacağımızı belirtmek isterim. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir