Kooperatif Marketin Fethiye Mağazası Açıldı

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi Market, ülke genelindeki 281. mağazasını Fethiye’de açtı. Üreticilerden doğrudan temin edilen ürünlerin satıldığı mağaza, Tuzla Mahallesi İnönü Bulvarı üzerinde hizmet sunacak. Sade bir törenle gerçekleşen açılışa AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı, Fethiyespor eski Başkanı Okan Uysal, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Ege Bölge Satış Müdürü Murat Balcı, davetliler ve vatandaşlar katıldı. Türkiye genelinde 281 adet Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi Market bulunduğunu kaydeden Ege Bölge Satış Müdürü Murat Balcı, organik ve doğal ürünleri halkın beğenisine sunduklarını söyledi.

Muğla merkez ve Ortaca’nın ardından üçüncü mağazalarını Fethiye’de açtıklarını kaydeden Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Ege Bölge Satış Müdürü Murat Balcı; Seydikemer ve diğer ilçelerde de mağazaların açılacağını belirtti. Kaliteli ürünlerin uygun fiyatlarla satıldığı Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi Market, açıldığı bölgelerde istihdama da katkı sağlıyor. Üreticilerden doğrudan temin edilen ürünlerin satıldığı mağaza, sürdürülebilir tarıma da önemli bir katma değer sağlamayı amaçlıyor.

Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk yaptığı açıklamada, “Fethiye’de ilk, Türkiye genelinde 281. mağaza… Güzel bir market olmuş ayrıca merkezi bir konuma sahip. Her vatandaşımızın ulaşabileceği bir noktada. Kaliteli ürünler, uygun fiyatlara satışa sunuluyor. Organik ve doğal olmasının yanında üretici kooperatiflerinin; sözleşmeli tarım ile bizlere ulaştırılıyor olması çok değerli. Bu tür işletmelerin yaygınlaştırılması adına Cumhurbaşkanımızın da büyük destekleri var. Aynı şekilde bizler de destekliyoruz. Aracı ve komisyoncu olmadan tüketici ile buluşturan bir market. Fethiye’ye hayırlı olsun” şeklinde ifadeler kullandı.

Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit açıklamasında, “Bu marketin açılıyor olması, Fethiye ve çiftçimiz için bir kazançtır. Pandemi sürecinde Tarım Kredi Kooperatifleri, doğrudan üreticilerimizden yaş sebze ve meyve alımı gerçekleştirdi. Bu ürünlerin ülke genelinde, böyle marketlerde satılıyor olmasından dolayı memnun olduk.  Çiftçilerden temin edilen ürünlerin, halka sunulması hepimizin için sevindirici bir olay. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Ege Bölge Satış Müdürü Murat Balcı, “Bugün itibariyle 281. mağazamızı Fethiye’de açmış bulunuyoruz. Yıl sonuna kadar bin mağazaya ulaşmayı hedefliyoruz. Cumhurbaşkanımızın desteklediği bir proje kapsamında ilerlemeye devam ediyoruz. Organik ve katkısız ürünleri, laboratuar analizlerinin ardından marketlerimizde satışa sunulmaktadır. Amacımız piyasadaki fiyat dengesizliğini ve fahiş fiyat uygulamasını balanse edebilmek. Bunun için bu marketlerin sayısı her geçen gün artacak. Marketlerimizde yörenin insanlarını istihdam ediyoruz. Başka yerden çalışan getirmiyoruz. Bölgeye bu anlamda da katkı sağlıyoruz. Fethiye’deki ilk mağazamız. Seydikemer ve diğer ilçelerde de marketlerimizi hizmete açacağız. Bunun yanında Muğla merkezde bir adet mağazamız vardı, Ortaca’daki marketimizin de açılışını geçen hafta yaptık. Önümüzdeki ay Seydikemer ve Fethiye’deki diğer mağazaların da açılışı yapılacak” diye konuştu.

Haber Merkezi

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir