Seydikemer’de Öğretmenleri Taşıyan Servis Devrildi: 10 Yaralı

Muğla’nın Seydikemer İlçesinde Karadere Ortaokulu’na giden öğretmenleri taşıyan servis minibüsü kaza yapınca 8’i öğretmen 1’i yardımcı personel ve servis minibüsü şoförü olmak üzere 10 kişi yaralandı. Yaralılar Fethiye ve Kaş Devlet Hastaneleri ile özel hastanelere sevk edildi.

Seydikemer İlçesi Karadere Mahallesi’ndeki Ortaokul öğretmenlerini taşıyan Osman M. idaresindeki 48 S 3466 plakalı öğretmen servis aracı Çukurincir Mahallesi mevkiinde sürücünün bilinmeyen nedenle direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu devrildi. Kazada araçta bulunan öğretmenler Gülden Ç.; Fatma M.; Gül Deniz D.; Tekin H.; Ebru K.; Pervin T.; Banu Y. ile Pakize Yaman H.; okulun yardımcı personeli Teslime Ç. Ve servis şoförü Osman M. yaralandı. Kazayı gören vatandaşların 112 Acil Çağrı Merkezi’nden yardım istemesi üzerine kaza yerine sağlık ekipleri ile jandarma ekipleri sevk edildi.  Yaralılar Fethiye ve Kaş Devlet Hastanesi ile Fethiye’deki özel hastanelere kaldırıldı. Yaralılardan Pakize Yaman H. Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilirken, diğer yaralıların bazıları ayakta tedavi edilip taburcu oldular. Kaza ile ilgili soruşturmayı Seydikemer İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler sürdürüyor.

8’i öğretmen, 1’i yardımcı personel ve servis minibüsü şoförü olmak üzere 10 kişi yaralandı. Yaralı öğretmenler birinin sağlık durumunun ağır olduğu diğer yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.