“Şoför Esnafı Akaryakıt Zamlarına Karşı Zorlanıyor”

Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şaban Taşar, son dönemlerde akaryakıt fiyatlarına yapılan zamlara dikkat çekerek, Fethiye  genelinde toplu taşıma hizmeti sunan esnafın zorlandığını belirtti.

Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şaban Taşar, son dönemlerde akaryakıt fiyatlarına yapılan zamların toplu taşıma hizmeti sunan esnafı zorladığı söyledi. Başkan Taşar, “Toplu taşıma esnafının taşıma hizmetini yapabilmesi, ayakta kalabilmesi çok önemli. Artan girdi fiyatları ve her gün gelen akaryakıt zamlarına karşı toplu taşımalarda herhangi bir zam talebinde bulunmadık. Ama bu durum böyle giderse çok az bir süre dayanabiliriz” dedi.

Toplu taşıma araçlarının en önemli giderinin akaryakıt olduğunu aktaran başkan Şaban Taşar, “Maalesef hemen hemen ger gün akaryakıt ücretlerine zam geliyor. Şoför esnafı olarak elbette biz bu zamları üzüntü ile karşılıyoruz. Odamıza bağlı çalışan esnaflarımızın en büyük giderleri arasında akaryakıt bulunmaktadır. Her gelen zammın ardından şoför esnafının beli biraz daha bükülmektedir. Akaryakıt ile birlikte piyasaların çalkantılı olması nedeniyle kur fiyatlarının artması sonucu araçlarımızın yedek parça fiyatları da artıyor. O  kadar zammın ardından biz şoför esnafları olarak ulaşım ücretlerine taşımamaya çalışıyoruz. Bu duruma çok az bir süre daha dayanabiliriz. Umarım bu durumu müşterilerimize yansıtmadan bir noktada durur. Devlet yetkililerimizden bu konu hakkında ivedi bir şekilde çözüm yolu bulmalarını istiyoruz” dedi.

Başkan Taşar’dan Ticari Araç Şoförlerine Çağrı

Yaz sezonun başlaması ile birlikte karayolunda en fazla görülen tur araçları ve ticari taksi şoförlerine de araç kullanımlarında çağrıda bulunan Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şaban Taşar, “Elbette yılın en fazla çalıştığımız bölümü turizm sezonu. Fakat yaz aylarında vatandaşlar odamıza ticari taksi şoförlerimiz ve tur araçları şoförlerimiz yönünde çok fazla şikayette bulunuyorlar. Ben tüm şoför arkadaşlarımızdan önce can güvenliğini korumalarını istiyorum. İnşallah sezonumuzda hayırlı ve bereketli geçer” şeklinde konuştu. Haber-Hakan AYKIRI