Tarım ve Seracılık Fuarı Kapılarını Yarın Açıyor

Güney Egenin en güçlü Tarım ve Seracılık Fuarı yarın ziyaretçilerine kapılarını açacak. Çamköy Mahallesi Semt pazaryerinde Cumartesi günü dahil olmak üzere 4 gün süreyle açık kalacak olan Agritech Fethiye Tarım Ve Seracılık İhtisas Fuarı, sektörün gözde markalarını ağırlayacak.

MARFO Fuarcılık ve Fethiye Ziraat Odası iş birliğinde düzenlenen Agritech Fethiye Tarım ve Seracılık Fuarı yarın  11’inci kez  Fethiye’de kapıları ziyaretçilerine açacak ve firma ve üreticileri buluşturacak.

Fuara yaklaşık 170 firmanın katılacağını aktaran Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, “’’ Bu sene açacağımız tarım fuarının 11. senesi olacak. Bilindiği gibi pandemi döneminde 2 sene açamadık. Bütün hızıyla fuar açılışına devam ediyoruz. Pandemi ve dünyanın içinde bulunduğu kriz olsa da katılım bu sene fazla. Fuar’da 170’e yakın firma mevcut. Bunun için de traktör, domates fidesi ve tohumları olması şartıyla yöreselcilerimiz var’’ dedi.

“Yarışmacılar Düzenlenecek”

Fuarda çeşitli etkinliklerin olacağını da aktaran  Karayiğit,’’ Fuarımız da bu sene İl Tarım Müdürü Barış Bey’in katkılarıyla çeşitli etkinlikler olacak. Bu fuar için özel elemanlar görevlendirdi. Süt Birliği Başkanı’nın da desteği ile fuarın 3. günü Buzağı yarışması yapacağız. Yarışmadan 1. ,2. Ve 3. olarak ayrılanlara ödül töreni düzenleyeceğiz. Ayrıca tropikal bitki konusunda Fethiye’de yetişen mango, ejder meyvesi gibi ürünler için de seminerler vereceğiz. Çiftçilerimiz katılırsa sevinirim. Yarın saat 10.00’da Çamköy Kapalı Pazar Yeri’nde fuarımız açılacak. Protokol açılışı ise saat 14.00’da olacak. Fethiye’de bulunan çiftçi ve esnaflarımıza hayırlı olsun’’ ifadelerini kullandı.

Agritech Fethiye Tarım Ve Seracılık İhtisas Fuarı hazırlıklarının tamam olduğunu ve açılış saatinin beklendiğini ifade eden MARFO Fuarcılık  sahibi Volkan Gülcan ise, “Fuarımız yarın itibariyle ziyaretçilerimize kapılarını açacak ve dört gün açık kalacak. Cumartesi günü kapanacak. Fuarımıza yaklaşık olarak 170 standımız açık olacak. Tüm üreticilerimizi ve ilgilenen vatandaşlarımızı fuarımıza bekliyoruz. COVİD tedbirleri ile güvenli alan hazırlıkları ile gerek katılımcımız, gerek ziyaretçilerimiz açısından tüm tedbirler alınmıştır’ dedi. Haber-Hakan AYKIRI