Tatil Bitti Dönüş Çilesi Başladı

Kurban Bayramı tatili için Fethiye’ye  gelen tatilciler, dönüş yolculuğuna başladı. Arefe gününden itibaren ilçeye giren araç sayısı 100 bine ulaşırken, 171 bin olan nüfus 500 Bini buldu. İlçede bu süre zarfında7 Bin 500 ton çöp toplandı.

9 günlük Kurban Bayramı tatilini Fethiye’de  geçirmek isteyen tatilciler arefe gününden itibaren ilçeye akın akın gelmeye başladı. Bayram süresince sahillerde adım atacak yer kalmadı. İlçeye giren araç sayısı 100 bine ulaştı. Bayram boyunca Fethiye’de  üst düzey güvenlik önlemleri alındı. Kurban Bayramı’nın bitmesinin ardından dönüş yolunda uzun kuyruklar oluşmaya başladı.

Ölüdeniz, Yarım Ada bölgesi, Seydikemer Saklıkent Kalyonu’nda  geçen yıl yaz aylarında oluşan uzun araç kuyrukları, bu sene ilçenin kalabalıklaşmasıyla yeniden baş gösterdi. Ölüdeniz Kumburnu ve Belcekız Plajlarında  başlayan araç kuyruğunun zaman zaman Ovacık Mevkiine  kadar uzadığı görüldü. 2 kilometreyi aşan araç kuyruğu oluştu. Çıkış istikametinde oluşan kilometrelerce araç kuyrukları sürücüleri çileden çıkardı.

Tonlarca Çöp Toplandı

Fethiye Belediyesi ise 9 gün boyunca 24 saat çalışmalarını sürdürdü. Zabıta ekipleri otellerde, beachlerde ve restoranlarda gıda kontrolleri yaptı. Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçe girişinden itibaren araçlardan atılan 3 bin çuval çöp topladı. Yol kenarlarından toplanan çöplerin yanı sıra 4 bin ton evsel atık, 3 bin ton bahçe atıkları ve diğer atıklar toplandı. Toplamda 9 günde 7 Bin 500  tona yakın çöp toplandığı öğrenildi. Temizlik işçileri ise gece gündüz çöpleri toplamak için seferber oldu. İlçedeki nüfus patlaması nedeniyle belediye personeli de gece gündüz çalıştı.

Bayram tatili için Fethiye’ye hava yolu ve şehirlerarası otobüsle gelenler için ek sefer koyan şirketler, dönüş yolu için de ek seferler koydu. Pazartesi günü başlayacak olan mesai için dönüş çilesi başladı. Haber-Hakan AYKIRI

AW080576