Metrekareye 115 Kilogram Yağmur Düştü

Metrekareye 115 Kilogram Yağmur Düştü

Fethiye’de metrekareye 115 kilogram yağış düştü. Kentte dün akşam başlayan sağanak yaşamı olumsuz etkiledi. Yağış nedeniyle kent merkezindeki yollarda su birikintileri oluşurken yağmura hazırlıksız yakalanan bazı  vatandaşlar ile araç sürücüleri zor anlar yaşadı.

Fethiye’de dün akşam saatlerinde başlayan ve bugün öğleden sonraya kadar etkili bir şekilde süren yağmur sonrası Fethiye Meteoroloji  Müdürlüğü yetkilileri tarafından  ölçümlerde dünden bu yana metrekareye 115 kilogram yağış düştüğünü belirtti.

Su Baskınına Sebebiyet Verdi

Fethiye’de sağanak nedeniyle bazı iş yerlerini su bastı, yollarda su birikintileri oluştu. İlçede etkili olan sağanak nedeniyle Cumhuriyet Mahallesi Çarşı ile Dispanser caddelerinde bazı iş yerlerini su bastı. İş yeri sahipleri kendi imkanlarıyla dükkanlarına giren suyu boşaltmak için mücadele etti.

İlçedeki birçok ana ve ara yolda da su birikintisi oluştu. Su birikintileri nedeniyle araçlar güçlükle ilerleyebildi.

Su birikintisi oluşan yollarda polis ekipleri güvenlik önlemi aldı ve bazı yolları zaman zaman trafiğe kapattı. İlçedeki birçok evin bahçesi de yağmur suyuyla doldu.Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi ekipleri, tıkanan rögarları açmak için çalışma başlattı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir