650 Yeni Konteynır Vatandaşların Hizmetinde

Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, ‘Temiz Fethiye’ için 550 adet 770 lt galvaniz ve 100 adet 800 lt özel plastik basma pedalı konteynerleri  toplam 650 adet yeni konteynerı vatandaşların hizmetine sundu.

Atık konteynerleri alımında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’ndan alınan yatırım teşvik belgesi devlet malzeme ofisi aracılığıyla KDV muafiyeti sağlanarak tasarruf sağlanmış olduğu açıklandı. Belediye tarihinde ilk defa konteyner alımında KDV indirimi sağlandığı belirtildi.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın talimatıyla  atık yönetimiyle ilgili güçlenerek daha etkin bir modüle geçen Fethiye Belediyesi, atık konteynerler ve  yeni atık taşıma araçları ile 7/24 hizmet vermeyi sürdürüyor.

“Beşkaza’ya hep birlikte sahip çıkalım”

Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mahmut Bayraktar, “Halkımızdan tek isteğimiz atıklarını evsel ve ambalaj konteynerleri bırakmaları bizler bu atıkları  gelecek için doğru şekilde  bertaraf ve yeniden kullanım için yönlendirmeye  çalışıyoruz. Ayrıca yeni konteyner ve araçlarımızda sosyal mesajlar ile halkımızın çevre atık bilincini yüksek tutmaya çabalıyoruz. Atıkların doğru şekilde bu kutulara bırakılması, yanına bırakılmaması ve çevreye doğaya gelişi güzel çöplerin atılmaması çok önemli!  Bu noktaya dikkat çekmek için konteynerlarımızın üstünde yer alan ‘çöpünü bana at’ mesajı yazılıdır. Ancak bu sorunu tamamen çözebilmek için çocuklarımıza, gelecek kuşaklara çevre bilincini daha iyi aşılamalıyız. Yurttaşlarımdan ricam ne olur evsel atıklarınızı çöp konteynerlerine, diğer geri dönüştürülebilir atıkları da ambalaj atık noktalarına bırakın. Hep birlikte Beşkaza’mıza sahip çıkalım” dedi.