EMITT TURİZM FUARINDA FETHİYE’YE YOĞUN İLGİ

Dünyanın beş büyük turizm fuarı arasında yer alan 26. EMITT – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda Fethiye standına büyük ilgi oldu.

İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılan fuar ICA Events tarafından TÜROFED ve TTYD iş ortaklığında düzenlenen EMITT Turizm Fuarı’ nda açılan Fethiye standına ilgi yoğun oldu. Geçtiğimiz yıl 110 ülkeden 33.595 ziyaretçiyi ağırlayarak büyük bir başarıya imza atan EMITT, turizm sektörünün en önemli buluşma noktalarından biri olarak bu yıl rekor seviyede yabancı ziyaretçiyi ve turizm profesyonelini ağırlamayı hedeflerken Fethiye standı da ilgi çeken stand’lar arasında yer aldı.

Emitt Turizm Fuarındaki Fethiye standı’nda tüm kurum, kuruluş, STK ve ziyaretçilerin katılımıyla kokteyl düzenlendi.Fethiye coğrafi işaretli ürünü olan Fethiye tahininden yapılmış ürünler beğeni topladı. Fethiye Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü’nce hazırlanan tanıtım filmi ise stantta oluşturulan dev ekranda izlendi.       Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, FTSO Başkanı Osman Çıralı, FTSO Meclis Başkanı Kemal Hıra ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Fethiye Otelciler Birliği Başkanı Bülent Uysal, Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatif Başkanı Muhammet Kökten, Seydikemer Ziraat Odası Başkanı Muhsin Gümüş, CHP Fethiye İlçe Başkanı Mustafa Koyuncu ile diğer yetkililerin katıldığı kokteyl’de tur operatörlerine Fethiye hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Dünyanın en büyük beş turizm fuarından birisi olan,Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT’te, değerli paydaşlarımızla birlikte Fethiye’mizin tanıtımı için yerimizi aldık. Açılışımıza katılım sağlayan tüm dostlara teşekkür ediyorum. Standımız 15 Nisan Cumartesi günü, saat 18.00’e kadar ziyaretçilere açık olacaktır.Fethiye yılın her ayında gezilip görülecek tarihi ve turistik alternatif turizm hareketlerinin yoğun olduğu turizm kentidir.Yamaç paraşütü ile dünyayla entegre olmuştur.” İfadelerinde bulundu.