FETHİYE MÜFTÜLÜĞÜNDEN ÇİFTE PROGRAM

FETHİYE MÜFTÜLÜĞÜNDEN ÇİFTE PROGRAM

Fethiye İlçe Müftülüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından Aynı Gün İcra Edilen Hz. Fatıma Kız Hafızlık Kuran Kursu Açılış Programı ve 77 Hafız ve Hafize’nin belge töreni, Muhteşem Görüntülere Sahne Oldu.

22 Kasım Salı günü Saat 14:00’te Hz. Fatıma Kız Kuran Kursu’nun Açılışının Ardından Akşam Saat 19:30 da Beşkaza Kapalı Spor Salonunda İlçemiz de Yetiştirilip Belgelerini alan 77 Hafız ve Hafize’mizin İcazet Töreni yapıldı. Törene Diyanet İşleri Başkanlığı adına Başkan Yardımcısı Kadir DİNÇ, çok sayıda Müftü, din görevlisi, daire amiri, siyasi parti temsilcisi, dernek yöneticisi ve vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından hocaları eşliğinde sahneye inen Hafız ve Hafizeler salondakiler tarafından büyük alkış aldılar. Programa şehir dışından davet edilen İmam Hatip Muhammed Mansur SAĞIR ve Uğur AYVAZ Kur’an Tilavetiyle davetlileri mest ettiler. Fethiye İlçe Müftüsü Kamil OKTAY’ın ev sahipliğinde gerçekleşen programda konuşmacılar dilek ve temennilerini bir bir dile getirdiler. Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir DİNÇ konuşmasında yavrularımızın eğitimi iyi bir şekilde Ailede başlarsa bu yuvalarda pekiştirilir ve ortaya vatana millete daha iyi hizmet edecek mümtaz insanlar çıkar. Ben önce yavrularımızın ailelerini ve hocalarını tebrik ediyor, kendilerini de canı gönülden kutluyorum. Biliyorum ki Allah’ın Kelamı kıyamete kadar emin ellerde. Bu yüzden mutluyum gururluyum böyle projelerin her zaman arkasındayım. dedi.

Konuşmaların ardından Protokolde yer alan birçok kişi, Hafız ve Hafizelerimize Hediyelerini vermek üzere sahneye davet edildi. Eski Fethiye İlçe Müftüsü Oğuzhan KADIOĞLU da programa katılanlar arasındaydı. KADIOĞLU sahneye çağrıldığı anda salondakilerin büyük tezahüratı ve alkışıyla karşılandı. Hafız ve Hafizelerimize Protokol üyeleri tarafından Hediyeleri ve Belgeleri tek tek takdim edilerek hatıra fotoğrafı çekildi. Fethiye TV’nin canlı yayınladığı program saat 22:30 da son buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir