İncirköy Camii’nin temel atma töreni gerçekleştirildi

Fethiye Belediyesi, İncirköy Camii’nin temel atma törenini gerçekleştirdi. Halkın ilgisiyle karşılanan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, civar mahallelerle birlikte bölgeye 100 milyon TL’lik yatırım yaptıklarını ifade etti.

Fethiye Belediyesi tarafından bölgenin ihtiyacı olan İncirköy Camii’nin temeli atıldı. Temel atma töreninde Başkan  Alim Karaca’ya vatandaşların ilgisi dikkatlerden kaçmadı. Temel atma törenine Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mustafa Koyuncu, Demokrat Parti Fethiye İlçe Başkanı Osman Kandönmez, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bölge için zaruri ihtiyaç diye tabir ettiği cami yapımı için açıklamalarda bulunan İncirköy Muhtar Orhan Orhon, “Köyümüzün zaruri ihtiyacı olan cami yapımına karar verdik. Köyümüz halkından Ramazan Türkoğlu ve eşi, caminin arsasını bu iş için bağışladı. Arsa için bağışçılara mahalle halkı olarak teşekkür ediyorum. Tapumuzu aldıktan sonra Belediye Başkanı Alim Karaca’yı makamında ziyaret ettik. Başkanımız bize çok yardımcı oldu. Bugün ise temel atma töreninde birlikteyiz. Bugüne kadar bize yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Karaca, “Bu bölgeye 100 milyon TL yatırım yaptık”

Bölgeye yapılan hizmetlerden bahseden Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Bugün camii temel atma töreni için toplanmış bulunmaktayız. Camiinin maliyeti bize 3 minyon TL’nin üzerinde olacak. Sağlık Evi’ni de hayırseverler yaptırıyor. Yer tahsisini ise Fethiye Belediyesi yaptı. Açılan yollar dökülen asfaltlarla birlikte toplamda bugünün fiyatıyla 7 milyon TL yatırım yapıldı. Nif’de 21 milyon Üzümlü’de ise 50 milyon TL şuan için yatırım yaptık. Yapacak olduğumuz fabrika ise 20 milyon liraya yapılacak. Genel olarak ise bu bölgeye 100 milyon TL yatırım yaptık. Bölgeden alınan vergi ise 4 milyon TL. Bu durum da bölgemize ciddi bir yatırım yapıldığının bir göstergesidir. Genelde bakıldığında 1 milyar 300 bin TL yatırım yapıldı. Yatırımlarımız devam edecek” dedi.

Konuşmaların ardından temel atma töreni gerçekleşti.