Kendilerini ‘Jandarma’ Olarak Tanıtıp, 100 Bin Liralık Ziynet Aldılar

Fethiye’de kendini jandarma olarak tanıtan kişi, Koru Mahallesinde N.G’nin  evine giderek, “Hakkınızda suç duyurusu var. Ziynet eşyalarınızda ve evde bulunan paralarınızda parmak izi araştıracağız” diyerek,  yaklaşık 100  bin lira değerindeki altınları aldı.Jandarma ekipleri, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Edinilen bilgiye göre olay, Fethiye’nin Koru Mahallesinde meydana geldi. Kimliği henüz tespit edilemeyen bir kişi, N.G’nin evine gelerek kapı zilini çaldı. Evde bulunan N.G’nin eşi N.G’ye kendisinin Jandarma İstihbarat olduğunu aktaran şüpheli, “Hakkınızda suç duyurusu var. Ziynet eşyalarınızda ve evde bulunan paralarınızda parmak izi araştıracağız. Evde ne varsa bize teslim edin” diyerek yaklaşık 100  bin lira değerindeki altınların üzerinde alıp incelemede bulunulacağını aktararak motoru ile evden uzaklaştı.

Daha sonra eve gelen N.G isimli vatandaş eşinin anlattıkları karşısında şok yaşayarak Üzümlü Jandarma Komutanlığından yardım talebinde bulundu.Eve gelerek incelemede bulunan Jandarma ekipleri, N.G. isimli şahsın dolandırıldığını tespit ederek geniş detaylı soruşturma başlattı. Jandarma ekipleri ilçe genelindeki KGS görüntülerinde incelemelerini sürdürürken, vatandaşları da bu tür dolandırma olaylarına karşı uyarılarda bulundular.  Haber-Hakan AYKIRI