Motosiklet Denetimleri Arttırıldı

Fethiye’de son günlerde artan motosiklet kazaları sonucu Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri motosiklet sürücülerine  yönelik uygulamaları iki katına çıkarttı.

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri motor sürücüleri üzerindeki denetimlerini arttırdı. Bu kapsamda eksik evrakı olan ve kask takmayan motor sürücülerine cezai işlem uygulandığı belirtildi.

Fethiye’de son zamanlarda motosikletlerin sayısının çoğalması ve vatandaşların motosikletlerden dolayı şikâyetlerin çoğalması; bunun yanında son günlerde yaşanan yaralamalı ve ölümlü motor kazalarını en aza indirmek için harekete geçen Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri, yaptıkları uygulamalarda özellikle motosiklet sürücüleri üzerine yoğunlaştılar. Motosiklet sürücülerini can güvenlikleri için kask takmaları konusunda uyaran trafik ekipleri, diğer yandan da sürücülerin eksik evrakları olup olmadığı kontrol ediyorlar. Şehrin değişik noktalarında gerçekleştirilen Trafik uygulamalarında eksik evrakı olan bazı motosiklet sürücülerine cezai işlem tatbik edilirken bazı sürücülerde ehliyetsizlikten ya da yetersiz ehliyetten mahkemeye sevk edildikleri öğrenildi.

Yapılan uygulamadan memnun olduklarını belirten sürücüler, motosiklet kullanıcılarının kask takmaları gerekliliğine ve kesinlikle tüm sürücülerin trafik kurallarına uymaları gerektiğini kaydettiler. Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik ekipleri ise yapılan bu türlü denetimler sıklıkla şehrin değişik noktalarında her gün aralıksız devam edeceğini kaydettiler. Haber-Foto/Hakan AYKIRI