Muhtarlar Sorunları İletti

Fethiye Kaymakam Vekili Fethiye’deki mahalle muhtarlarının bir bölümü ile kurum ve daire amirlerini bir araya getirerek mahallelerdeki talep ve sıkıntıları masaya yatırdı.

Fethiye Kaymakam Vekili hayrettin Balcıoğlu kurum müdürleri ile beraber mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Mahalle muhtarlarından mahalleler ile ilgili bilgiler alan kaymakam Vekili Balcıoğlu sorunların çözümü için gerekli adımların atılacağını belirtti.

Fethiye’de vatandaşların kaymakamlığa en kısa sürede ulaşabilmesini sağlamak adına çalışmalar yaptıklarını ifade eden Kaymakam Vekili hayrettin Balcıoğlu “Aralık ortasından itibaren Fethiye Kaymakamlığı görevini yapmaktayım. Dalaman Havaalanı Hudut Mülk İdari Amiriyim. Fethiye’de vatandaşların sıkıntıları bizim önceliğimiz. Bizler öncelikle bakanlığın açık kapı uygulamasında görüldüğü gibi vatandaşımız bize en kolay nasıl ulaşabilir konusu üzerinde çalışıyoruz. 41 muhtarımızla birlikte bugüne kadar olan sorunları konuşacağız. Bundan sonrası için de gerekenler nelerdir diye konuşacağız. Burada tüm kuruluşlar müthiş bir birlik beraberlik içindeler. Bütün dert vatandaşa hizmet etmek. Temenni ediyorum ilk toplantımızda birbirimize ulaşma yollarını Whatsapp mesaj hattı gibi konuları görüşeceğiz. Fethiye’de derdi olan bir vatandaşımıza başta şahsım olmak üzere tüm kurumlara bildirilmesi üzerine herkese büyük işler düşüyor. Sadece muhtarlarımıza değil özellikle Whatsapp mesaj hattına çok önem veriyorum. Vatandaş bir sorun gördüğünde resmini çekip bildirecek. Sorunları çözeceğiz” şeklinde konuştu.

Mahalle Muhtarların sorunlarını daha iyi çözebilmek için onlu gruplar halinde sürekli toplantılar yapacaklarını söyleyen Kaymakam Vekili Balcıoğlu “Muhtarla Derneği Başkanı Niyazi Bey sağ olsun köyden mahalle olmuş mahallelerimiz var. Gruplara ayırdık. Önümüzdeki hafta bir diğer 10’lu grup ile toplantı yapacağız. 4’lü grup şeklinde ayrıldı. Güzel bir format oluşturulursa toplantılar devam edecek. Fethiye yaz dönemi için önümüzdeki günlerde yabancı misafirleri ağırlayacak. Devir hız devri. Her taraftan ön görüşü olmamız lazım. Gözümüz kulağımız muhtarlarımız” dedi. Haber-Hakan AYKIRI