Seydikemer Eğitim-Bir-Sen’den ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ Yemeği

Seydikemer Eğitim-Bir-Sen’den Öğretmenler Günü’ Yemeği

Eğitim-Bir-Sen Seydikemer Temsilciliği, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlediği yemekte, sendikalarına üye öğretmenleri ve ailelerini bir araya getirdi.

Eğitimciler Birliği Sendikası(Eğitim-Bir-Sen) Seydikemer  Temsilciliği, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Zorlar Mahallesinde Köfteci Yusuf Restaurantta yemek programı düzenledi. Geceye, Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferah San, Eğitim-Bir-Sen Muğla Temsilcisi Önder Uçak, İlçe Temsilcisi Ufuk Demir’in yanı sıra sendika üyeleri ve aileleri katıldı.

Geceye katılan tüm üyelerine teşekkür eden Eğitim-Bir-Sen Seydikemer ilçe temsilcisi Ufuk Demir; “Geçtiğimiz hafta içerisinde kutlamış olduğumuz öğretmenler gününüzü bu yemek vesilesiyle tekrardan tebrik ediyor, yemeğe katılımlarınızdan ötürü teşekkür ediyorum. Eğitim; çalışanları ve anlayışıyla kendi içinde ayrılmaz bir bütündür. Eğitim çalışmalarının vitrinin de olmayan diğer çalışanlarımız da var şeflerimiz, memurlarımız, hizmetlilerimiz gibi. Onlara da bu vesileyle eğitime olan hizmetlerinden dolayı ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Nerde zulüm varsa onun karşısında, nerde mazlum varsa onun yanında olan Memur- Sen ve Eğitim-Bir-Sen, her zaman haklının yanında olmayı tercih etmiştir. Sizlerden aldığımız güçle sesimiz daha gür çıkacak, haklının yanında olmaya ve mücadelemize devam edeceğiz. Bugüne kadar sendikamıza vermiş olduğunuz destekten dolayı teşekkür ediyor ve bu desteğin yeni yönetim kurulu olarak devam etmesini umuyor ve bekliyoruz. Bu yemeğin tertip edilmesinde emeği geçen ilçe yönetim kurulu üyelerine de ayrıca teşekkür ediyorum. Seydikemer ilçemizde sendikal hareket başladığı günden itibaren mücadelesini ve azmini ortaya koyan, sendikamızın ilçemizde yetkili olmasında büyük katkısı ve emeği bulunan yol ve dava arkadaşımız İrfan Deveci başkanımıza teşekkür ediyor, devraldığımız bu bayrağı en iyi şekilde taşımak, ilçede Eğitim-Bir-Sen ismini en yukarıda tutmak ve üyelerimizin her ihtiyacına yetişmek için yeni yönetimimizle beraber özverili bir çalışma içerisinde olacağımızın sözünü veriyoruz” dedi.

Eğitim-Bir- Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak ise; ” Eğitim-Bir-Sen’in varlığı dün olduğu gibi, bugün de, yarın da gereklidir. İlkelerimizi mayalayan inancımızdır. İnancımıza, değerlerimize, kutsalımıza sahip çıkan bu büyük teşkilatı yürekten kutluyoruz. Güçlü ve büyük Türkiye hedefi için eğitimin ve eğitim çalışanlarının sorunları mutlaka çözülmeli ve memnuniyeti arttıracak adımlar hızla atılmalıdır. Toplantının düzenlenmesinde emeği geçen başta İlçe Başkanımız Ufuk Demir’e, yönetim kurulumuza ve katılımları nedeniyle üyelerimize teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Eğitim-Bir-Sen Seydikemer İlçe temsilcisi olarak sendikaya uzun yıllar hizmet eden İrfan Deveci’ye, Şube Başkanı Önder Uçak tarafından plaket takdim edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir