İYİ Parti’den Mimarlar Odası’na Hayırlı Olsun Ziyareti

İYİ Parti’den Mimarlar Odası’na Hayırlı Olsun Ziyareti

İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Mimarlar Odası Başkanı Günay Solak ve yönetimini ziyaret ederek, yeni görev dönemlerinde “Hayırlı Olsun” ziyaretinde bulundu.

İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban Mimarlar Odası Fethiye Temsilciliği 15. Dönem Yönetim Kurulu seçimi ile yeniden göreve gelen Mimarlar Odası Başkanı Günay Solak ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti. Sohbet ortamında geçen ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunulan ziyarette İYİ Parti İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban; gösterilen misafirperverlikten dolayı teşekkür ederken, “ İYİ Parti Fethiye STK’larla diyalogu üstüne koya koya gidiyor. Çünkü sektörün sıkıntısını, artısını, eksisini en iyi bilen odalar. Bizde Mimarlar Odası’nda bir fikir alışverişinde bulunacağız. Onlardan edindiğimiz bilgiler doğrultusunda da yerel siyasete yön vereceğiz. Tekrar Sayın Başkan Günay Solak ve yönetim kuruluna hayırlı olsun diliyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun” dileklerinde bulundu.

Çoban iktidara geldikleri taktirde tüm projeleri teker teker hayata geçirecekleri çağrısında da bulunarak,  “Önce Cenabı Allah, sonra vatandaş bize bu şehri, bu ülkeyi yönetme şansı verdiği taktirde ufaktan büyüğe tüm projelerimizi beraber yapacağız. Çünkü el elden üstündür.  El eli yıkar, el yüzü yıkar. İnşallah önümüzdeki süreçte hem odayı,  hem bu şehrin estetik silueti için gereken önemi İYİ Parti olarak vereceğiz. Buradan gelecek seçim için ufak bir çağrımız olsun” dedi.

Mimarlar Odası Başkanı Günay Solak ise, İYİ Parti’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “İYİ Parti’nin bu ziyaretinden dolayı öncelikle memnuniyetimizi dile getirmek istiyorum. Siyaset geleceği tasarlamaya talip olma şekli. Mimarlıkta geleceği şekillendirmeyi tasarlayan bir meslek dalı. Geleceği mimarların hayalleri şekillendirecektir. Hayallerini şekillendirirken de siyaset kurumuyla birlikte hareket etmesi gereken konular var. Çünkü mimarların hayalleri çok kısıtlanıyor bu dönemlerde. Siyaset kurumu da bu geleceği planlama da liyakate, bilime ve sanata gösterdikleri önemi görme adına biz çok mutlu olduk” diye konuştu.

Solak, geleceği yönetmeye çok yakın gözüken bir partinin kendilerini ziyaret etmesinin kendilerini ayrıca memnun ettiğini belirterek, “İnşallah iktidara geldiklerinde de sivil toplum örgütleriyle, meslek kuruluşlarıyla omuz omuza hareket ederler. Mimarlık ve mimarlık mesleğine verilen önem geleceği planlama da çok fazla geri kazanımı olacak bir daldır. Planlama ve tasarlamaya kesinlikle önem verilmesi gerekiyor. Çünkü bizim şu anki anlayışımız bir iş yapılacak diye öne konuluyor, iş yapıldıktan sonra  tasarlanmaya gidiliyor. Ve bunun sonucu hem süre olarak bir zaman kaybı oluyor, hem ortaya çıkan ürünün işlev kaybı olarak çok kayıp oluyor.  Yani mimarlığa ve tasarıma baştan önem verilmesi, siyaset kurumunda da yapacaklarında daha sonra bunu mutlak surette kazandıracaktır. O yüzden mimarlara ve mimarlar odasına verdiğiniz önemden dolayı tekrar teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir