FTSO’da ‘Takım Olmak’ Semineri Düzenlendi

FTSO’da ‘Takım Olmak’ Semineri Düzenlendi

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) meclis üyeleri ve çalışanları ile Fethiye Güç Birliği (FGB) şirketi çalışanlarına yönelik Okçu Akademi eğitmeni Gökhan Okçu tarafından ‘Takım Olmak’ semineri verildi. Seminerde kişisel motivasyon, liderlik, iletişim, beden dili ve takım çalışması konuları ele alındı.

FTSO Likya Salonu’nda 18 Aralık 2021 tarihinde düzenlenen seminere 35 kişi katıldı. Liderlik konusu ele alınarak başlayan seminerde eğitmen Gökhan Okçu, doğru soruları sormanın iletişimde altın kural olduğunu belirterek, “Soru sormak hayatın şifresidir.” cümlesine vurgu yaptı. Seminerde insan beynine yönelik yaptığı araştırmalardan söz eden Okçu, duyguların insan beyninin hayatı anlamlandırma sistemi olduğunu vurgulayarak, duygusal anlarda insanların kendine “Ben bu olaya ne anlam yükledim ki bedenim bu tepkiyi veriyor?” sorusunu sormasını istedi. İnsan beyninin biyoloji, psikoloji ve sosyoloji çerçevesinde şekillendiğini aktaran eğitmen Okçu, beynin tek önceliğinin ise hayatta kalmak olduğunu kaydetti. İnsanların yanlarındayken kendilerini çok sevebildikleri insanları çok sevdiklerine vurgu yapan Okçu, katılımcılardan “Benim hayatımda ne eksik?” sorusunu kendilerine yöneltmelerini istedi. Seminerin son bölümünde Okçu’nun takım çalışmasına ilişkin uygulamalı eğitimi ise salonda eğlenceli anlara sahne oldu.

3 saatlik eğitim sonunda Gökhan Okçu’ya teşekkür eden FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, meclis üyeleri ve çalışanlarla bir arada keyifli bir eğitimi geride bıraktıklarını söyledi. Takım çalışması ve birlikteliğe büyük önem verdiklerini anlatan Başkan Çıralı, “Odamız meclisi, yönetim kurulu ve çalışanları olarak birbirine güvenen bir takım olup, üyelerimize hizmet vermek, bölgemizin eksiklerini projeler üreterek gidermek en önemli önceliğimiz. Bu noktada faydalı bir seminer gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum. Eğitmenimize ve tüm katılımcılarımıza ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir