Fethiye Uluslar Arası Spor Festivali 1-4 Ekim’de

Uluslar arası Fethiye 2. Spor Festivali 1-4 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festivale Lokman Hekim Fethiye Esnaf Hastanesinin sponsor olduğu öğrenilirken festivalde 5 branşta değişik ülkelerden bin 500 e yakın sporcu ve yöneticinin katılması bekleniyor. Uluslar arası Fethiye spor festivali  Fethiye İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü organizesinde yapılacak. Fethiye İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten i ziyaret edip hem  görevinde başarılar diledi hem de uluslar arası Lokman Hekim Esnaf Hastanesi Fethiye spor festivali hakkında bilgiler aktardı. Fethiye ilçe gençlik ve spor müdürü Harun Reşit Yiğit” Festival Fethiye ye hareket getirecek. Ekim ayında düzenlememizin sebebi de turizmin bitmesine yakın Fethiye yi yeniden hareketlendirmek. esnaflarımız için sezonu uzatmak amacıyla o tarihe koyduk”dedi.

Fethiye İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü Fethiye 2.spor festivali hazırlıklarına başladı.festival 1-4 ekim tarihlerinde Fethiye ve Ölüdeni1 de 5 ayrı branşta gerçekleşecek. Festival yüzme, bisiklet, tenis, halk oyunları ve oturarak plaj voleybolu branşların da yapılacak olup 8 ülkeden halk oyunu ekibi ile değişik ülkelerden ve ülkemizden bin 500 e yakın sporcu ve yöneticinin katılması bekleniyor. Fethiye ilçe Gençlik ve Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten i ziyaret edip hem  görevinde başarılar diledi hem de uluslar arası Lokman Hekim Esnaf Hastanesi Fethiye spor festivali hakkında bilgiler aktardı. Fethiye ilçe Gençlik ve Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit yaptığı açıklamada “Festival 1-4 Ekim arasında Fethiye de uluslar arası Fethiye Spor Festivali düzenleyeceğiz. Esnaf hastanesinin sponsorluğu ile birlikte düzenleyeceğiz. Esnaf hastanesi uluslar arası Fethiyespor adı altında 2. sini düzenleyeceğiz. Festivalimiz yüzme, bisiklet, tenis, halk oyunları ve oturarak plaj voleybolu branşların da bu sene etkinlik düzenleyeceğiz.. Daha sonra Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali var alternatif turizm dediğimiz turizmler in en büyüde spor turizmi. İlçemize spor alanında katkı sağlamak için böyle bir festival düzenledik. Ölüdeniz de açık su yüzme yarışı, oturarak plaj voleybolu var. Bedensel engellilere ülkemizde ilk defa  oturarak voleybol turnuvasını biz düzenledik, Likya bisiklet turu yarışımız var. Fethiye DSİ nin önünden başlayıp Seydikemer e kadar devam edecek,DSİ önünde sona erecek. Halk Oyunları festivali var Beşkaza Meydanında. Tüm halkımızın izleyebileceği şekilde platform kuracağız. Göcek te tenis turnuvamız var. 5 branş ta organizasyonumuz olacak. Ben şimdiden tüm halkımızı izlemeye, destek vermeye davet ediyorum ”diye konuştu.

Destek Vereceğiz

Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten ise “Böyle bir organizasyon yöreye hareket sağlayacaktır. Kooperatif olarak üzerimize düşen başta tanıtım olmak üzere destek oluruz. Organizasyonun başarısı ve bölge tanıtımına yapacağı katkı çok önemli Fethiye İlçe Gençlik Spor Müdürümüze bu konuda destek olacağız. Ziyaretine teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.