Fethiye Ve Seydikemer’in Coğrafi İşaretli Ürünleri Online Satışa Çıkıyor

Fethiye ve Seydikemer’in coğrafi işaretli ürünleri, Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitelerinde yerini alacak. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından Fethiye ile Seydikemer’in yöresel ve coğrafi işaretli ürünlerinin tanıtıldığı, Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX), Antalya’da devam ediyor. Fuardaki stantta ürünlerini tanıtma fırsatı bulan kooperatif ve firma yetkilileri, Türkiye’nin en büyük e-ticaret siteleri ile anlaşmalar yaparak ürünlerini, online satışa çıkarmaya hazırlanıyor.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) katkılarıyla, Antalya Ticaret Borsası tarafından Antalya ANFAŞ Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde devam eden 11’inci YÖREX fuarı, e-ticaret siteleri ile firma ve kooperatiflerin buluşma noktası oldu. 76 ilden ve KKTC’den, 113 oda borsa, 16 kalkınma ajansı, 83’ü kadın 150 kooperatif ile birlikte 650 katılımcının yer aldığı fuarda, e-ticaret ön plana çıktı.

Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle FTSO tarafından açılan stantta ürünlerini tanıtan Fethiye ve Seydikemer’in firmaları ile kooperatifler de e-ticaret portallarının yetkilileriyle görüşerek, online satış için anlaşmalar gerçekleştirdi. E-ticaret portallarının coğrafi işaretli ürünlere ilişkin fırsatlarını değerlendiren kooperatif ve firmalar, Fethiye ve Seydikemer’in ürünlerini, önümüzdeki günlerde online satışa çıkaracak. FTSO tarafından coğrafi işaret tescil belgesi alınan Fethiye Kaya inciri ile Fethiye tahini de bu kapsamda Hepsiburada, Trendyol ve PTTAVM başta olmak üzere Türkiye’nin en büyük e-ticaret portallarında satışa sunulacak.

Fethiye Ve Seydikemer’in Yöresel Ürünlerine Yoğun İlgi

Fuarda coğrafi işaretli Seydiler kilimi, Fethiye tahini, Fethiye Kaya inciri, Üzümlü dastarı ve Kaya halısının yanı sıra Fethiye Likya Kadın Girişimi, Fethiye Seydikemer Ekolojik İşletme, Doğanlar Köyü Tarımsal Kalkınma ile Fethiye Ata Tarımsal Kalkınma kooperatiflerinin de ürünleri sergilendiği Fethiye ve Seydikemer standına yoğun ilgi devam ediyor. Standındı ziyaret edenlere Kaya inciri, çifte kavrulmuş tahin, lokum ve füme alabalık ikram ediliyor. Fuar 24 Ekim Pazar gününe kadar açık kalacak.