Samanlık Yangınında Küçükbaş Hayvanlar Zarar Gördü

Fethiye’de çıkan depo ve samanlık yangınında küçükbaş hayvanlar zarar görürken, bir minibüste yanarak kullanılamaz hale geldi.

Yangın Fethiye’nin Üzümlü Mahallesi Ortakuyu Caddesinde Selahaddin Duymaz, isimli vatandaşa ait depo ve samanlıkta meydana geldi. Neden çıktığı henüz belirlenemeyen yangın, bir anda depo ve samanlığı sardı. Dumanları gören çevredeki vatandaşlar 112 Acil Çağrı Merkezinden yardım talebinde bulundular. Olayb yerine kısa sürede gelen Muğla Büyükşehir Belediyesine ait Fethiye İtfaiye Grup Amirliği ekipleri vatandaşların da yardımıyla kısa sürede yangına müdahale ettiler. Bir yandan yangınla mücadele eden vatandaşlar, bir taraftan da ahırda bulunan küçükbaş hayvanları tahliye ettiler.

Yaklaşık 45 dakikada kontrol altına alınan yangın sonucunda depoda bulunan minibüs ve motor kullanılamaz hale gelirken, 8 küçükbaş hayvanda zarar gördü. Dumandan ve alevden etkilenen hayvanlar, veteriner hekim kontrolünde tedavi altına alındılar.

Jandarma ve itfaiye ekipleri tarafından yangının çıkış nedeni araştırılırken, Yeşil Üzümlü Mahalle Muhtarı Erkan Arıcan, mahalle sakinimizin ahırında ve deposunda çıkan yangın korkulu anlar yaşattı. Yangın itfaiyemizin çabaları ile söndürüldü. Yangının çıkış nedeni Jandarma ve İtfaiye tarafından araştırılıyor” dedi. Haber-Hakan AYKIRI