Öztürk “2023 Yılında Fethiye’ye AK Parti Belediyeciliğini Getireceğiz”

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk aylık basın toplantısında Fethiye ve Muğla gündemi ile ilgili değişik konularda değerlendirmelerde bulundu. AK Parti Fethiye İlçe binasında gerçekleştirilen basın toplantısında açıklamalarda bulunan  AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk “İlçe kongremizi gerçekleştirmiş olduğumuz 20 Eylül 2021 tarihinden itibaren Fethiye’mizin sorunlarını çözmek, eserler kazandırmak için vekillerimiz Sayın Mehmet Yavuz Demir ,Sayın Yelda Erol Gökcan  ve il Başkanımız sayın Kadem Mete ile koordineli bir şekilde çalışıyoruz” dedi.

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk basın toplantısında yönetim kurulu üyeleri Salih Dündar ,Adnan Özal, Zafer Aykaç, BehsatÖzkaraca, Yıldıray Göksu, İbrahim Demirta ve  Kadın Kolları Başkanı Gülhanım Boz bulundurlar.

AK Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk 9 Eylül İzmir’in düşman işgalinden kurtuluş yıldönümünü hatırlatarak başladığı basın açıklamasından “ İzmir’in kurtuluşunun 99.Yılı.Vatanımız  işgal altındayken, milli mücadele ateşini yakan İstiklal Savaşı’mızın Başkomutanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kahraman silah arkadaşlarını, namusunu, vatanını ve bayrağını savunmak için ordusuyla omuz omuza vererek bu toprakları vatan yapan tüm aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle yâd ediyorum” dedi..

 

Geçtiğimiz ay Muğla ve ilçelerinde yaşanan yangın afetleri ile ilgili olarak değerlendirmede bulunan AK Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk Devletimizin yangın zedelere gerekli desteği sağladığını söyledi.

Başkan Öztürk “  Bilindiği üzere ülkemizin birçok yerinde olduğu gibi Muğla’mızda da Ağustos ayında yangın felaketi ile karşılaştık. Manavgat’ta başlayan büyük bir yangının ardından aynı anda Muğla’nın çok farklı noktalarında yangınlar çıktı. Hava sıcaklığının yüksek seyrettiği dolayısıyla havada nem oranının oldukça düşük olduğu günlerde çıkan yangınların aynı anda farklı ilçelerimizde  çıkması mücadeleyi zorlaştırdı. Bodrum, Köyceğiz, Kavaklıdere, Menteşe, Milas ve Seydikemer ilçelerimizde yangınlar oldukça büyüktü. Cennet vatanımızın en güzel illerinden biri olan Muğla’mızın önemli miktarda ormanı yandı. Fethiye’de Ovacık’ta çıkan orman yangını ise gece olmasına rağmen erken müdahale, orman teşkilatımızın çalışmaları, iş dünyasının makine ve ekipmanlarını bir an bile düşünmeden yangın bölgesine göndermesi, kıymetli Fethiyeli hemşerilerimizin çabaları ile dört saatlik bir çalışma ile söndürüldü. Yaklaşık 16 Hektar ormanımız yandı. Bundan başka on farklı yerde ve zamanda yangın başladı ve erken müdahale ile söndürüldü.  Farklı ilçelerde geniş bir alanda yaşanan yangın felaketinde can ve mal kayıplarımız oldu. Marmaris yangınında hayatını kaybeden kardeşimize Allahtan rahmet diliyorum. Mekanı Cennet olsun. Maddi kayıplar bir şekilde karşılanır ancak can kayıpları maalesef geri gelmiyor. Orman yangınlarında bazıilçelerimizde vatandaşlarımızın küçükbaş hayvanları telef oldu, evleri, ahırları, saman ve otları yandı. Orman içinde traktörler yandı. Yangına giderken trafik kazası geçirip yaralanan vatandaşlarımız oldu. Şükürler olsun Fethiye’mizde felaketi ucuz atlattık. 16 hektar yani 160 dönüm ormanımız yandı. Yangına müdahale esnasında on kadar kardeşimiz dumandan etkilendi ve bazı yaralanmalar oldu. Ovacık’ta düğününe birkaç gün kalmış bir kardeşimiz yaralandı. Çok şükür ağır bir yaralanma olmadı. Yaşadığımız yangın felaketinde devletimiz tüm imkanlarını yangın bölgelerine sevk etti. 50 helikopter,12 uçak, yüzlerce arazöz, binlerce personel ile çalışıldı. Hem ilimizdeki hem de ülkemizin diğer illerinden belediyelerimiz destek gönderdiler. Çiftçilerimiz  ve iş dünyası tüm araç ve ekipmanları ile sahadaydı. Gönüllülerimizin çok büyük katkıları oldu.  Yaşadığımız yangın felaketinde canla başla çalışan orman teşkilatımızın personeline, itfaiye görevlilerine, çiftçilerimize, tüm ekip ve ekipmanları ile sahada olan firmalarımızın değerli patron ve yöneticilerine, belediyelerimize, gönüllü vatandaşlarımıza tekrar tekrar teşekkür ediyoruz” dedi.

CUMHURBAŞKANIMIZA SORUNLARI AKTARDIK

Başkan Öztürk “Yangın felaketi sebebiyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Manavgat’a ardından da Marmaris ilçemize geçmiş olsun ziyaretinde bulundular. Bu arada Sayın Cumhurbaşkanımızın Marmaris ziyaretinde kendileri ile görüşerek Fethiye’mizin  çözüm bekleyen sorunlarını aktarma fırsatı buldum. Sayın cumhurbaşkanımız bakanlarımıza gerekli  talimatları verdiler ve görüşme sonunda tüm hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerini ve selamlarını ilettiler.

Bu programda Milletvekillerimiz sayın Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcanile  birlikte Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay, Genel Başkan  Vekilimiz Sayın Binali Yıldırım, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli, Ulaştırma ve Altyapı bakanımız sayın Adil Karaismailoğlu ile görüştük. Fethiye’mizde yaşanan yangın ve Fethiyelilerin birlik beraberlik  içinde yangına hızlıca müdahale ederek felaketin önlendiğini anlattık. Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımız, Sayın Genel Başkan vekilimiz ve Sayın bakanlarımız Fethiyeli hemşerilerimizin bu birlik ve beraberliğinden  dolayı tebrik ve teşekkürlerini  ilettiler. Program sonunda tüm büyüklerimizi Fethiye’mize davet ettik. Yangın felaketi esnasında birçok bakanımız bizzat sahadaydı. Genel başkan yardımcılarımız sahadaydı. Yaklaşık otuz-kırk milletvekilimiz bizlerle yangın bölgelerindeydi.

Bizler sahadayken,muhalefet temsilcilerinin yaşanan felaketler üzerinden siyaset yapma çabalarını gördük. Felaket üzerinden siyaset olmaz. Bu zamanlar birlik ve beraberlik zamanları, acıları, sıkıntıları paylaşma zamanlarıdır. Yaraları sarma zamanıdır.

Devletimiz yangın felaketinde zarar gören tüm vatandaşlarımızın tespitlerini yaptı. Evi, işyeri, ahırı yanan  vatandaşlarımıza yenileri yapılıyor. Canlı hayvan telefleri tek tek tespit edildi ve vatandaşlarımıza canlı hayvanlar  verildi. Zarar gören arıcılara kovan başına ödemeler yapıldı.  Küçük ve Büyük baş hayvanlar ve arılar için yem tedariki yapıldı. Traktörü yanan, yangına müdahale esnasında  kaza geçirip traktörü hasar gören  kardeşlerimize sıfır kilometre traktörler teslim edildi. Devletimiz tüm eksiklikleri tespit ederek yaraları bir bir sarıyor” dedi.

FETHİYE KALESİ TEMİZLİK VE KURTARMA KAZISI

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Öztürk Fethiye Kalesi temizlik ve kurtarma kazı çalışması hakkında da bilgiler vererek “Muğla valiliğimiz tarafından Fethiye Kalesi’nde Temizlik ve Kurtarma kazısı başlatıldı. Kaya’da restorasyon çalışması başlatılan iki adet kilise ile bütünleşik bir proje. Bu proje için Muğla valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) tarafından ödenek çıkartıldı ve iş bir firmaya ihale edildi. Fethiye Belediyesi sadece  İşlerin yapılması esnasında kazı ekibinin kullanacağı  el aletlerinin temini, kazı ekibinin konaklatılması, iaşe v.b.konularında  protokol gereği destek verecek.bunun dışında belediyenin bu projeyle uzaktan yakından ilgisi yoktur. Bu konuda valimiz Sayın  Orhan Tavlı , kaymakamımız sayın Eyüp Fırat’a teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

FETHİYE’MİZDE YAŞANAN TALİHSİZ OLAY

Başkan Öztürk “Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada talihsiz bir video paylaşımı yapıldı. Fethiye Belediye Başkanı  Alim Karaca ve bir vatandaş arasında geçen   konuşmada ağıza alınmayacak sözler ve küfürler vardı. Hayretle ve ibretle izledik. Video çok  kişi tarafından paylaşıldı ve paylaşılmaya devam ediliyor. Fethiye’den başka il ve ilçelerden hatta yurt dışından arayıp bu konuda üzüntülerini ve şaşkınlıklarını bildirenler oldu. Yaşanan bu olay Fethiye’miz adına talihsizlik. Başkana hiç yakışmadı.  Gerçi ilk kez yaşanan bir skandal değildi. Geçen yıl ilçemize tatile gelen bir vatandaş ile trafikte yaşanan nahoş olay. Ardından 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda araç üzerinden yerlere fırlatılan Türk Bayrağı. Şimdi de ağız alınmayacak küfürler ve hakaret. Nedir bu öfke, kin ve nefret? Bu bir güç zehirlenmesi mi? Fethiyeliler olarak bizler bu tür olumsuz olaylar ile anılmak ve utanmak istemiyoruz.

Bu makamlar hoş görü gerektirir. Bu makamlarda bulunanlar feraset ve basiret sahibi  olmalıdır. Haklı bir sebep olsa dahi bu kadar kin ve nefret içinde olmamalıdır. Başkan sinirlerine hakim olmalı öfkesini kontrol edebilmelidir. Öfke kontrolü yapamıyorsa mutlaka profesyonel bir destek almasını öneriyorum” diye konuştu.

FETHİYEMİZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Başkan Öztürk “İlçe kongremizi gerçekleştirmiş olduğumuz 20 Eylül 2021 tarihinden itibaren Fethiye’mizin sorunlarını çözmek, eserler kazandırmak için vekillerimiz Sayın Mehmet Yavuz Demir ,Sayın Yelda Erol Gökcan  ve il Başkanımız sayın Kadem Mete  ile koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Fethiye’mizin en önemli ihtiyaçlarından olan Anjiyo Ünitesinin kurulması  ve yeni bir noktada yeni bir devlet hastanesi yapılması konusunda Fethiye’mize  müjdesini vermiştik. İnşallah yakın bir tarihte anjiyo ünitesine kavuşuyoruz. 500 yataklı yeni devlet hastanesi için yer tahsisi ön izin aşaması tamamlanmak üzere. İşlem bitince sizler ile derhal paylaşacağız. Daha önceki açıklamalarımızda Fethiye’mize bir spor lisesi kazandırmak için çalıştığımızı duyurmuştuk. Çalışmalarımız meyvesini verdi. Gülşen Gökçe  Spor Lisesi 2021-2022  öğretim yılında ek yerleştirme ile eğitim ve öğretime başlıyor. Okulun binasının yapımını gerçekleştirmiş olan kıymetli hayırseverler Gülşen  Gökçe ve Yusuf İzzet Gökçe’yi rahmetle ve minnetle anıyoruz. Meslek Lisesi olarak faaliyet göstermekte olan binamızın Spor Lisesine dönüştürülmesi konusunda imza vererek okulun kurulmasında desteklerini gördüğümüz Gökçe ailesinin fertlerine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Genel başkanımız ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çocuklara, gençliğe ve eğitime verdikleri önem ve desteklerden dolayı minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Milli Eğitim Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz. Ak Parti İlçe teşkilatı olarak bizler gençlerimiz için yeni spor  tesisleri, eğitim ve öğretim kurumları kurulması için çalışmaya devam edeceğiz. Gençlerimiz bizim geleceğimiz” dedi.

HEDEF 2023

Başkan Öztürk “ Yaptığımız bütün çalışmalarımızı, çabalarımızı, açıklamalarımızı görmezlikten gelenler oluyor. Biz Ak Parti Fethiye teşkilatı olarak hak bildiğimiz yolda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Hedefimiz 2023, hedefimiz 2024 yerel seçimlerinde Fethiye’mizi Ak Belediyecilik ile buluşturmak. Bu uğurda gece gündüz çalışmaya, vatandaşlarımızın gönüllerine girmeye devam edeceğiz.

Son bir buçuk yıldır tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 ile mücadeleye devam etmemiz gerekiyor. Bu mücadeleyi kazanabilmek için aşılama son derece önemli” dedi.